×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Znamy zwycięskie projekty Legnickiego Budżetu Obywatelskiego

Wyniki głosowania mieszkańców Legnicy na poszczególne projekty Legnickiego Budżetu Obywatelskiego zostały podliczone. Sprawdźcie, które inwestycje będą realizowane w ciągu najbliższego roku.

W sumie mieszkańcy wybrali sześć projektów, po jednym w każdym obszarze miasta. Tradycyjnie, każdy z mieszkańców mógł oddać pięć głosów na różne projekty. W tym roku zmieniono jednak jedną zasadę głosowania – można było wspierać projekty ze swojego obszaru Legnicy.

Wyniki:
Obszar nr 1 – PÓŁNOCNY

Lekka kładka kompozytowa – na śluzie na zbiorniku KORMORAN. Jako „brakujący element” w budowie ścieżki pieszo-rowerowej wokół zbiornika.
Suma zdobytych punktów:  749
Kwota szacunkowa: 500.000,00 zł

Obszar nr 2 – ZACHODNI

Bezpiecznie piechotą po zdrowie – budowa chodnika wzdłuż ulicy Działkowej
Suma zdobytych punktów: 1 121
Kwota szacunkowa: 499.996,00 zł

Obszar nr 3 – STARE MIASTO
Modernizacja nawierzchni podwórza pomiędzy ulicami Traugutta, Roosevelta i Chłapowskiego.
Suma zdobytych punktów: 845
Kwota szacunkowa:  500.000.00 zł

Obszar nr 4 – REJON OSIEDLA KOPERNIK
Piękne DRZEWA dla zdrowia i lepszej jakości życia na Koperniku
Suma zdobytych punktów: 520
Kwota szacunkowa:  500.000.00 zł

Obszar nr 5 – PIEKARY
Rozbudowa parku sportowego Arena Piekary.
Kwota szacunkowa:  500.000.00 zł
Suma zdobytych punktów: 1 116

Obszar nr 6 – POŁUDNIOWY
Chodniki i skwer na Goździkowej – II Etap – Pół miliona na Sienkiewicza!
Suma zdobytych punktów: 847
Kwota szacunkowa:  500.000.00 zł.

 

Wybrane dla Ciebie

LBO – 13 czerwca rozpocznie się głosowanie

W poniedziałek, 13 czerwca, ruszy głosowanie nad poszczególnymi projektami Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, które pozytywnie przeszły weryfikację Zespołu Technicznej Oceny Projektów. W sumie legniczanie będą mogli poprzeć  swoimi głosami 33 projekty inwestycyjne.

Kolejna inwestycja w ramach LBO jest na ukończeniu

Trwają ostatnie prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego, które powstało przy placu zabaw przy ul. Stanisławowskiej w Legnicy. To kolejna inwestycja, która powstaje w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejna inwestycja w ramach LBO

AS Roads to firma budowlana która zajmie się remontem podwórka pomiędzy ulicami Drukarską, św. Trójcy i Moniuszki w Legnicy.

Na Goździkowej zakończyli już prace

Mieszkańcy ulicy Goździkowej mają do swojej dyspozycji nowy chodnik i skwer, w którym mogą spędzać czas wolny.

Arena Piekary na ukończeniu. Trwają ostatnie prace

Firma Darmar, która w grudniu minionego roku wygrała przetarg na przygotowanie miejsca do aktywnego spędzania czasu na legnickich Piekarach powoli kończy inwestycję. Niebawem mieszkańcy będą mogli już korzystać z nowych atrakcji.

Kolejna inwestycja w ramach LBO gotowa

Choć teraz pogoda nie zachęca do zabawy na świeżym powietrzu niedługo przyjdzie wiosna. A dzieciaki z legnickiego przedszkola będą miały do swojej dyspozycji nowiuśki plac zabaw.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.