×
*** Dziś mija 66. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi *** Fundacja KGHM Polska Miedź rozpoczyna jubileuszowy rok obchodów 20-lecia swojej działalności ***

Wydarzenia

Hej wesele! Tańcowało, grało i śpiewało – przegląd zespołów ludowych

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza zespoły folklorystyczne i ludowe do udziału w jubileuszowym XXX Przeglądzie Zespołów Ludowych i Folklorystycznych – Jaczów 2023. Przegląd: „Hej wesele! Tańcowało, grało i śpiewało” – podobnie, jak w roku ubiegłym – odbędzie się w dwóch formułach: konkursu i występów na żywo.

Trzy nowe „elektryki” wkrótce pojawią się na ulicach Polkowic

Gmina Polkowice inwestuje w zeroemisyjność. Flota Zakładu Komunikacji Miejskiej powiększy się wkrótce o trzy nowe autobusy elektryczne. To kolejny krok w kierunku zapewnienia pasażerom bezpieczeństwa i komfortu, a także ochrony środowiska i budowy inteligentnego miasta.

Strażacy z Gminy Ścinawa podsumowali 2022 rok

Wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Ścinawa podsumowały już miniony rok i nakreśliły plany na obecny. W trakcie weekendu odbyło się ostatnie zebranie sprawozdawcze.

Boom inwestycyjny w Gminie Radwanice trwa

Budowa dziesięciu odcinków dróg, ścieżki rowerowe, które połączą sąsiednie samorządy, a także inwestycja w kulturę i przebudowa ważnych obiektów użyteczności publicznej. W Gminie Radwanice wiele się dzieje.

1 2 3 175