×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

11-letni Kuba pospieszył z pomocą leżącej 40-letniej kobiecie

11-letni Jakub Wojciechowicz nie zawahał się pospieszyć na ratunek kobiecie, która bezwiednie leżała na chodniku. Za poradą kolegów zadzwonił na 112, kierując służby ratunkowe do miejsca, w którym znajdowała się poszkodowana. Kierownictwo lubińskiej komendy policji doceniło poświęcenie i zaangażowanie chłopca, wręczając mu dyplom za wzorową postawę.

11-letni Kuba wraz z kolegami grał w siatkówkę na jednym z lubińskich osiedli. W pewnym momencie zauważył, że na chodniku leży kobieta w średnim wieku.

– Podeszliśmy do niej i zapytaliśmy, czy jej pomóc. Powiedziała, że nie, że za chwilę wstanie i że nic jej się nie stało. Odczekaliśmy chwilę, ale ta pani się nie podnosiła. Koledzy powiedzieli, żebym szybko zadzwonił po karetkę. Zadzwoniłem, przyjechali policjanci, potem karetka i uratowali tą panią – wspomina Jakub.

Kierownictwo lubińskiej komendy postanowiło uhonorować chłopca zapraszając całą jego rodzinę na kameralną uroczystość. Szefowa lubińskiej policja wręczyła rodzicom podziękowania a chłopcu – okolicznościowy dyplom i drobne upominki.

-Życie i zdrowie jest najważniejsze, a ten młody człowiek wiedział, jak zachować się w trudnej kryzysowej sytuacji. Choć wciąż nie jest to oczywiste, to zawsze cieszę się, że młodzi ludzi reagują w taki sposób, jak zrobił to Kuba. Wiedzą, jak pomóc i komunikować się ze służbami. Niestety częściej spotykamy się z tak zwanymi obserwatorami wydarzenia, niż z osobami, które pomagają. Uważam, że każdy, kto ratuje czyjeś życie i zdrowie, zasługuje na wyróżnienie i pochwałę – powiedziała Joanna Cichla, komendant KPP w Lubinie.

Wyróżnieni zostali także policjanci, którzy uczestniczyli w interwencji ratowania 40-letniej kobiety. Byli nimi: aspirant Ewelina Rosiak i sierżant sztabowy Piotr Tryba.

11-letni Kuba ujawnił na koniec, że myśli o służbie w policji. Gdyby tak się stało, poszedłby w ślady swojego ojca, który na co dzień pracuje w lubińskiej komendzie jako dochodzeniowiec.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.