×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

50 tysięcy ton soli i 2000 ciężarówek tylko w jednym miesiącu

Spółka KGHM Metraco dysponuje jednym z największych magazynów soli drogowej w Europie. Jest znaczącym dystrybutorem surowca, który w okresie zimowym trafia na drogi. Wydobywana w kopalni Polkowice – Sieroszowice sól to gwarancja jakości, którą doceniają kontrahenci KGHM Metraco. Mimo, iż zima nieco zelżała i nie ma potrzeby utrzymywania dróg, zapotrzebowanie na sól z KGHM Metraco nadal istnieje.

Takiej zimy nie było w naszym kraju od wielu lat. Opady śniegu i niska temperatura sprawiły, że przez wiele dni, drogowcy uwijali się jak w ukropie, a sól posypywana na drogi, była wręcz towarem pierwszej potrzeby. Spółka KGHM Metraco jest wyłącznym przedstawicielem KGHM na rynku soli. Surowiec sprzedawany jest dla znaczących zarządców dróg, m.in. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Styczeń był dla nas bardzo pracowity. Zrealizowanie sprzedaży na poziomie 50 tys. ton soli wymaga ogromnego doświadczenia i perfekcyjnej organizacji pracy. Tylko w jednym miesiącu załadowaliśmy ponad 2000 ciężarówek, które rozjechały się po całej Polsce. Pomimo tego zapotrzebowanie na sól nieustannie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Za oknami temperatura iście wiosenna, ale my nie zwalniamy tempa. Pracujemy intensywnie i odbudowujemy zapasy. Przed nami marzec, historia pokazała już niejednokrotnie, że przymrozki i opady śniegu są prawdopodobne. Będziemy gotowi – zapewnia Adrian Szymański, prezes KGHM Metraco S.A.

Sól kamienna wykorzystywana do zimowego utrzymania dróg wydobywana jest w szybie SW-1 kopalni Polkowice – Sieroszowice, natomiast magazynowana jest w największym w Europie magazynie soli należącym do KGHM Metraco, mogącym pomieścić blisko 70 tys. ton soli drogowej.

 
a
b

Wybrane dla Ciebie

Święta wojna dla Lubina. Miedziowe miażdżą swoje rywalki!

Kolejna wygrana szczypiornistek z Lubina i tytuł mistrza Polski na wyciągnięcie ręki. Zagłębie Lubin jest w doskonałej formie i dzisiaj dziewczyny pokonały swoje odwiecznej rywalki… Perłę Lublin 28:25 (14:9).

KGHM Metraco – złapali oddech przed wrzuceniem piątego biegu

Rozmowa z prezesem spółki KGHM Metraco, Adrianem Szymańskim. – Ubiegły rok był szczególny i wyjątkowy dla nas wszystkich. Epidemia koronawirusa zaskoczyła cały świat i jak widać, niestety nie odpuszcza. W wielu dziedzinach globalnej gospodarki pandemia okazała się nie do pokonania. W jaki sposób światowy kryzys wywołany epidemią wpłynął na działalność spółki KGHM Metraco? – Rzeczywiście […]

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.