×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Awans Gaworzyc w rankingu zamożnych gmin

Gmina Gaworzyce ma powody do satysfakcji. W dorocznym rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, ta malownicza gmina na Wzgórzach Dalkowskich awansowała aż o 1045 pozycji!

Doroczny ranking najzamożniejszych samorządów w Polsce przygotowało pismo Wspólnota. W 2020r. w tej klasyfikacji Gaworzyce znajdowały się na 1320 miejscu, teraz – na 275 pozycji. To duży skok.

-Zastosowana metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu jest identyczna jak rok temu i w kilku poprzednich latach – wyjaśniają autorzy badania. – Pominięte zostały wpływy z dotacji celowych. Zwłaszcza w okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych dotacje mają chwilowy, ale bardzo silny wpływ na wielkość dochodów. Wpływ wielkiej dotacji inwestycyjnej potrafi wywindować samorząd wysoko w rankingu. Jest to awans chwilowy (incydentalny) i niemający związku z trwałym wzrostem zamożności budżetu. Wydaje się więc, że uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji, lepiej oddaje hasło naszego rankingu („zamożność”).

Skorygowane dochody podzielone zostały przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej. W przypadku gminy Gaworzyce mówimy o dochodzie 4.141,63 zł na osobę.

Ranking najbogatszych gmin w Polsce.

 

Wybrane dla Ciebie

KGHM „najważniejszą firmą dla Polski” w rankingu Rzeczpospolitej

Spółka KGHM została wyróżniona przez redakcję Rzeczpospolitej prestiżową nagrodą za „najważniejszą firmę dla Polski”. Dyplom uznania odebrał prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się w strefie Rzeczpospolitej podczas trwającego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Ranking Wprost. KGHM znów zbiera laury za produkcję srebra

Spółka KGHM zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu tygodnika Wprost „Polscy Ambasadorzy”. Zestawienie prezentuje stu największych polskich eksporterów surowców. Miedziowa spółka zdobyła tę nagrodę za produkcję srebra.

KGHM w światowej czołówce. Wysokie miejsce w prestiżowym rankingu

Znakomite wyniki finansowe i produkcyjne za I półrocze sprawiły, że spółka KGHM Polska Miedź znalazła się na wysokim siódmym miejscu w zestawieniu największych i czołowych producentów miedzi w świecie. Ranking sporządził portal dedykowany inwestorom kitco.com.

Polkowice jak „super miasteczko”. Najzamożniejsze miasto powiatowe

Gmina Polkowice po raz kolejny znalazła się na pierwszym miejscu wśród najbogatszych miast w Polsce. – Zamożność Polkowic przekłada się nie tylko na inwestycje w infrastrukturę, ochronę zdrowia czy poprawę bezpieczeństwa. To także wizerunek miasta, które wygląda pięknie, jak nigdy dotąd – komentuje burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki.

Akademia Piłkarska Zagłębia trzecia w kraju

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie została sklasyfikowana na wysokim trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za ubiegły, 2020 rok. W tej prestiżowej klasyfikacji klubów piłkarskich, akademię Zagłębia wyprzedzili tylko Lech Poznań i Górnik Zabrze.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.