×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Barbórka w Rudnej. Msza, pochód górniczy, biesiada dla mieszkańców

Władze gminy Rudna zapraszają swoich mieszkańców na tegoroczne obchody Barbórkowe. Główne uroczystości rozpoczną się wspólnym nabożeństwem połączonym z procesją z relikwiami św. Barbary. Po południu zaplanowano pochód górniczy z orkiestrą ZG Polkowice-Sieroszowice. Wieczorem odbędzie się biesiada górnicza.

Obchody górniczego święta w gminie Rudna zaplanowano w niedzielę, 5 grudnia. Rozpoczną się o godz. 16. mszą świętą w kościele Trójcy Świętej w Rudnej. Nabożeństwo połączone będzie z procesją z relikwiami św. Barbary. Wierni proszeni są o przyniesienie ze sobą czerwonych róż.

Około 17.30. sprzed świątyni ruszy pochód górniczy, któremu towarzyszyć będzie orkiestra z Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice.  Wszyscy przejdą ulicami miasteczka do Centrum Kultury.

– O godzinie 18. rozpocznie się tradycyjna biesiada barbórkowa, na którą można się już zapisywać. Zapraszamy naszych mieszkańców do wspólnego świętowania. Można liczyć na świetną zabawę, wiele barbórkowych atrakcji, pyszny poczęstunek oraz pamiątki, czyli górnicze kufle – zaprasza Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

Wejściówki na biesiadę są już do nabycia w Centrum Kultury w cenie 50 zł od osoby. Biuro czynne jest w godz. 7-15.  Więcej informacji można uzyskać po numerem tel. 76/746-42-49. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

 
barborkarudna

Wybrane dla Ciebie

Gmina Rudna pamięta o górnikach Polskiej Miedzi. Uroczysta Barbórka

Władze gminy Rudna oddały dzisiaj hołd górnikom Polskiej Miedzi. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele Trójcy Świętej połączonej z procesją z relikwiami świętej Barbary. Obchody Barbórkowe uświetniła biesiada górnicza zorganizowana w Centrum Kultury.

Zagłębie gra dziś z liderem. Czy święta Barbara powstrzyma Kolejorza?

Niedzielny pojedynek KGHM Zagłębia Lubin z Lechem Poznań będzie miał szczególny wymiar. Polska Miedź świętuje Barbórkę, stąd kibice, którzy pojawią się na stadionie będą mogli powitać orkiestrę Zakładów Górniczych Lubin. Dodatkowo, każdy, kto przyjdzie w górniczym mundurze, wejdzie na mecz za symboliczną złotówkę.

Górnicy Polskiej Miedzi świętują Barbórkę. Msza i kwiaty pod pomnikiem

Dziś górnicy Polskiej Miedzi mają swoje święto. Główne obchody rozpoczęły się już wczoraj od uroczystej centralnej akademii górniczej. Dzisiaj odprawiono mszę świętą w intencji górników i ich rodzin, a pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego złożono wieńce.

Centralna akademia barbórkowa KGHM. Niech żyje nam górniczy stan!

KGHM świętuje centralne obchody tegorocznej Barbórki. Uroczysta akademia górnicza odbyła się dzisiaj w Centrum Kultury Muza. Wyróżnieni pracownicy miedziowej spółki otrzymali prestiżowe odznaczenia, górnicze kordziki i honorowe szpady. Niestety z powodu obostrzeń sanitarnych, Polska Miedź zrezygnowała w tym roku z tradycyjnych ceremoniałów i imprez towarzyskich.

Czwarta fala pandemii storpedowała uroczystości Barbórkowe w KGHM

Galopująca czwarta fala epidemii koronawirusa sprawiła, że zarząd KGHM podjął decyzję o znacznym ograniczeniu obchodów tegorocznej Barbórki. Zrezygnowano z wszelkich masowych uroczystości i ceremoniałów górniczych. Nie będzie pochodu Lisa Majora, skoku przez skórę, karczm, biesiad i combrów. Natomiast akademie: centralna i oddziałowe odbędą się on-line, bez udziału gości.

Ponad 880 zawodników ukończyło Bieg Barbórkowy. ZOBACZCIE ZDJĘCIA!

Jubileuszowy 35. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą przeszedł już do historii. Na mecie zameldowało się ponad 880 zawodników z całego kraju. W kategorii OPEN zwyciężył Ukrainiec Mykola Iukhymchuk reprezentujący klub Achilles Leszno. Wśród pań triumfowała Paulina Kaczyńska ze Stargardu. Najlepszym wśród załogi KGHM był Wojciech Pachnik z kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice, który zwyciężył także […]

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.