×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Będą ułatwienia dla osób niepełnosprawnych z Gminy Gaworzyce

W pięciu jednostkach Gminy Gaworzyce zostaną wprowadzone ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Gmina pozyskała fundusze na zakup sprzętów, dzięki którym załatwienie spraw urzędowych będzie znacznie łatwiejsze.

Gmina Gaworzyce pozyskała ponad 86 tysięcy złotych w formie grantu realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za te pieniądze zakupione zostaną między innymi materace ewakuacyjne, pakiety dostępnościowe, pętle indukcyjne oraz znaczniki totupoint.

Oprócz tego do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach zostanie zamontowana platforma pionowa dla osób z niepełnosprawnościami pozwalająca na skuteczny, bezpieczny dostęp dla wszystkich osób, które mają problemy z poruszaniem się.

Wszystkie elementy wsparcia osób niepełnosprawnych zakupione zostaną w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”  w ramach Działania 2.18. Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 środki finansowe w wysokości 86.750,00 zł na realizację zadania pn.: „Poprawa dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w Gminie Gaworzyce”.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.