×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Będzie nowa droga w Koźlicach. Umowa z wykonawcą już podpisana

Mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna będą mieli nową drogę dojazdową do swoich domów. Wójt gminy, Adrian Wołkowski, podpisał właśnie w tej sprawie umowę z wykonawcą.

Koźlice to jedna z urokliwych i malowniczo położonych miejscowości w gminie Rudna. Atrakcyjne położenie i walory turystyczne sprawiają, że zamożniejsi mieszkańcy Lubin czy Rudnej, właśnie tam budują swoje nowe domy.

– Istniejąca asfaltowa droga w pobliżu ogrodów działkowych, zostanie przedłużona do ostatnich posesji, które wybudowano w tej części sołectwa. Zgodnie z projektem, droga o długości 105 metrów i szerokości 3,5 metrów, będzie miała nawierzchnię z betonowej kostki. Dodatkowo ekipy wykonają odwodnienia, zjazdy indywidualne, dojścia do posesji oraz do miejsc odbioru odpadów – informuje Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Zgodnie z planem droga ma powstać do końca lutego przyszłego roku. Inwestycja pochłonie blisko 186 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Nowa droga w Koźlicach otwarta

Mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna mogą już skorzystać z nowej drogi. To 170 metrowy odcinek z odwodnieniem. Powstał też nowy chodnik, zamontowano oświetlenie.

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Rusza przebudowa sieci wodociągowej w Koźlicach

Wójt gminy Adrian Wołkowski podpisał z wykonawcą umowę na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Koźlicach. W ramach zadania zmodernizowana zostanie stacja uzdatniania wody, sieć wodociągowa i sanitarna. Inwestycja pochłonie 2,2 mln zł.

W Czerńcu powstaje nowa droga

Trwają intensywne prace związane z budową nowej drogi w Czerńcu w gminie Lubin. Prace powinny zakończyć się z końcem maja. Inwestycja pochłonie około 230 tys. zł.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.