×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Będzie nowa droga w Koźlicach. Umowa z wykonawcą już podpisana

Mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna będą mieli nową drogę dojazdową do swoich domów. Wójt gminy, Adrian Wołkowski, podpisał właśnie w tej sprawie umowę z wykonawcą.

Koźlice to jedna z urokliwych i malowniczo położonych miejscowości w gminie Rudna. Atrakcyjne położenie i walory turystyczne sprawiają, że zamożniejsi mieszkańcy Lubin czy Rudnej, właśnie tam budują swoje nowe domy.

– Istniejąca asfaltowa droga w pobliżu ogrodów działkowych, zostanie przedłużona do ostatnich posesji, które wybudowano w tej części sołectwa. Zgodnie z projektem, droga o długości 105 metrów i szerokości 3,5 metrów, będzie miała nawierzchnię z betonowej kostki. Dodatkowo ekipy wykonają odwodnienia, zjazdy indywidualne, dojścia do posesji oraz do miejsc odbioru odpadów – informuje Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Zgodnie z planem droga ma powstać do końca lutego przyszłego roku. Inwestycja pochłonie blisko 186 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach powstaje nowa droga do osiedla domów jednorodzinnych

Ruszyła budowa nowej drogi od strony ogródków działkowych w Koźlicach w gminie Rudna. W ramach zadania powstaną indywidualne zjazdy i dojścia do posesji oraz miejsc odbioru odpadów. Inwestycja pochłonie ponad 180 tys. zł.

Już wkrótce gotowa będzie droga gminna w Mlecznie

Trwa remont drogi w Mlecznie w gminie Rudna. Obecnie kładziony jest nowy dywanik asfaltowy i za kilka dni odnowiona droga będzie gotowa do użytku. Zadanie pochłonęło ponad 1,6 mln zł. Już wkrótce rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa – budowa drogi do tunelu w Koźlicach.

Bezpiecznie i komfortowo w Starej Rzece. Mieszkańcy się doczekali!

Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy w Starej Rzece w gminie Grębocice. Dzięki wysiłkowi i staraniom władz powiatu polkowickiego, udało się wyremontować spory odcinek drogi powiatowej biegnącej przez sam środek wsi.

Tragiczny wypadek Lubin – Rudna. Motocyklista zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano na drodze z Lubina do Rudnej. Podczas manewru wyprzedzania, kierujący samochodem osobowym zderzył się czołowo z motorowerzystą. Kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Polski Ład – modernizacja szkoły, rozbudowa sieci i przebudowa drogi

Blisko 10 milionów złotych trafi do gminy Rudna z rządowego Funduszu Polski Ład. Pozyskane środki gmina wyda na modernizację szkoły podstawowej w Chobieni, rozbudowę sieci wodociągowej i przebudowę drogi w Koźlicach. Promesę wójtowi Adrianowi Wołkowskiemu wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera.

Nowa droga połączyła dwie wsie. Dogodny dojazd do S3 i stacji PKP

Mieszkańcy Osieka i Chróstnika zyskali nową drogę. To swego rodzaju łącznik, który ułatwi mieszkańcom obu sołectw dojazd m.in. do drogi ekspresowej S3 czy stacji kolejowej w Chróstniku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Lubin i sołtysi obu miejscowości.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.