×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Będzie nowa remiza strażacka w Górzynie! Druhowie szczęśliwi

Dobra wiadomość dla druhów z jednostki OSP w Górzynie w gminie Rudna. Wójt gminy, Adrian Wołkowski, podpisał właśnie stosowną umowę na budowę nowej remizy strażackiej w tej miejscowości. Budynek powstanie od podstaw.

Nowa inwestycja z pewnością poprawi komfort pracy ochotnikom z Górzyna.

-Wspieramy naszych strażaków, którzy z ogromnym poświęceniem niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna. – Jednostka OSP w Górzynie jest najsprawniejszą jednostką w gminie. Na ostatnich zawodach strażackich zajęli pierwsze miejsce.

Marek Wysocki, prezes OSP w Górzynie, nie krył zadowolenia z planowanej inwestycji.

-Straż w Górzynie istnieje od 1946 roku. Od początku byliśmy w tym budynku. W latach 70. dostawiliśmy wieżę. Bardzo dziękujemy wójtowi za nową remizę – mówi szef OSP w Górzynie.

Wójt gminy Adrian Wołkowski po podpisaniu umowy przekazał strażakom kolejną dobrą wiadomość.

-We wrześniu złożymy wniosek o promesę na zakup nowego wozu dla strażaków w Górzynie. Będziemy się starali, aby do druhów trafił średni wóz strażacki – dodał wójt Wołkowski.

Symbolicznego rozpoczęcia rozbiórki murów w obecności wójta, strażaków i wykonawcy zadania, dokonała sołtys Górzyna, Aldona Ślęk. Remiza w Górzynie powstaje dzięki zaangażowaniu wójta i wsparciu radnych, którzy nie żałowali pieniędzy. Cała inwestycja pochłonie 1,7 mln zł. Wykonawca ma 11 miesięcy na zbudowanie nowej remizy.

 
g2
g3
g4
g5
g6
g7

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.