×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Będzie nowa remiza strażacka w Górzynie! Druhowie szczęśliwi

Dobra wiadomość dla druhów z jednostki OSP w Górzynie w gminie Rudna. Wójt gminy, Adrian Wołkowski, podpisał właśnie stosowną umowę na budowę nowej remizy strażackiej w tej miejscowości. Budynek powstanie od podstaw.

Nowa inwestycja z pewnością poprawi komfort pracy ochotnikom z Górzyna.

-Wspieramy naszych strażaków, którzy z ogromnym poświęceniem niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna. – Jednostka OSP w Górzynie jest najsprawniejszą jednostką w gminie. Na ostatnich zawodach strażackich zajęli pierwsze miejsce.

Marek Wysocki, prezes OSP w Górzynie, nie krył zadowolenia z planowanej inwestycji.

-Straż w Górzynie istnieje od 1946 roku. Od początku byliśmy w tym budynku. W latach 70. dostawiliśmy wieżę. Bardzo dziękujemy wójtowi za nową remizę – mówi szef OSP w Górzynie.

Wójt gminy Adrian Wołkowski po podpisaniu umowy przekazał strażakom kolejną dobrą wiadomość.

-We wrześniu złożymy wniosek o promesę na zakup nowego wozu dla strażaków w Górzynie. Będziemy się starali, aby do druhów trafił średni wóz strażacki – dodał wójt Wołkowski.

Symbolicznego rozpoczęcia rozbiórki murów w obecności wójta, strażaków i wykonawcy zadania, dokonała sołtys Górzyna, Aldona Ślęk. Remiza w Górzynie powstaje dzięki zaangażowaniu wójta i wsparciu radnych, którzy nie żałowali pieniędzy. Cała inwestycja pochłonie 1,7 mln zł. Wykonawca ma 11 miesięcy na zbudowanie nowej remizy.

 
g2
g3
g4
g5
g6
g7

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.