×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Będzie nowe oświetlenie drogowe w Dobrzejowicach

Dobiega końca budowa sieci kablowej oświetlenia drogowego w miejscowości Dobrzejowice w Gminie Żukowice.

Już niedługo, w Dobrzejowicach zostanie zamontowanych pięć nowych słupów oświetleniowych. Staną one wzdłuż drogi na wysokości budynku nr 86, na odcinku ok. 170 metrów. Oprócz słupów w tym miejscu zamontowana będzie też szafka sterowniczo-pomiarowa.

Dodatkowe oświetlenie znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa w tym rejonie i pozytywnie wpłynie na poprawę warunków i komfortu ruchu drogowego oraz pieszego, co przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców.

Wartość zadania to kwota blisko 60 tys. zł. Zakończenie prac powinno nastąpić jeszcze w listopadzie.

 

Wybrane dla Ciebie

Trwają prace przy przebudowie drogi w Kromolinie

Trwa przebudowa drogi w Kromolinie. Robotnicy zakończyli już prace przy remoncie infrastruktury wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Część nawierzchni drogi również została wykonana.

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.