×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Będzie nowy chodnik w Studzionkach w gminie Rudna

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego chodnika w Studzionkach w gminie Rudna. W tej sprawie wójt Adrian Wołkowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja potrwa około trzech miesięcy i pochłonie ponad 260 tys. zł.

Studzionki to ważna miejscowość z punktu widzenia natężenia ruchu. Leży na pasie komunikacyjnym z Rudnej w kierunku Góry, dlatego tak ważna jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców tej wsi. Już wkrótce powstanie tam chodnik.

– Zakres prac obejmie wykonanie 400 metrów chodnika z kostki betonowej. Wykonawca przebuduje również zjazdy do posesji. Na wykonanie całości prac przewidziano trzy miesiące od dnia podpisania umowy, zatem nowych chodnik powinien być gotowy w połowie listopada – informuje Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Inwestycja pochłonie 265 tys. zł i w całości zostanie sfinansowana z budżetu gminy.

 

Wybrane dla Ciebie

Remont kaplicy cmentarnej w Rudnej zakończony

Dobiegł końca remont kaplicy na cmentarzu w Rudnej. W ramach prac budowlanych, odnowiono obie ściany szczytowe, skuto stare tynki, zamontowano nowe parapety.

Dni gminy Rudna przeszły do historii. Deszcz nikomu nie przeszkadzał

Mimo nie najlepszej aury Dni Gminy Rudna przeszły do historii i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Kulminacją Dni były dzisiejsze dożynki, podczas których zaprezentowano okazałe wieńce, podzielono się chlebem, a na deser zagrał znany zespół De Mono.

Remont kaplicy cmentarnej w Rudnej. Zakończą we wrześniu

Trwa remont kaplicy przy cmentarzu komunalnym w Rudnej. Odnawiane są obie ściany szczytowe obiektu. Mimo prowadzonych prac, kaplica nie jest wyłączona z użytkowania. Inwestycja powinna być gotowa z początkiem września.

Apelowali, pisali i wreszcie się doczekali. Nowy chodnik w Nielubi

Zakończyła się ważna dla mieszkańców Nielubi inwestycja. Wzdłuż bardzo ruchliwej drogi nr 12 powstał nowy chodnik. – O realizację tego zadania, nasz samorząd zabiegał od wielu lat – przypomina Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. 

Rowerzysta „wydmuchał” prawie trzy promile! Ledwie stał na nogach

Blisko trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie pewien rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Rudnej. Niestety nie był to odosobniony przypadek. Tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie udaremnili jazdę trzem innym nietrzeźwym amatorom dwóch kółek.

Nowa atrakcja w Wądrożu. Drewniana wiata już stoi

Mieszkańcy Wądroża w gminie Rudna mogą już w pełni korzystać z nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji. W miejscowości powstała bowiem drewniana wiata do wspólnego biesiadowania i spotkań. Inwestycja pochłonęła blisko 110 tys. zł.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.