×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Będzie nowy chodnik w Studzionkach w gminie Rudna

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego chodnika w Studzionkach w gminie Rudna. W tej sprawie wójt Adrian Wołkowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja potrwa około trzech miesięcy i pochłonie ponad 260 tys. zł.

Studzionki to ważna miejscowość z punktu widzenia natężenia ruchu. Leży na pasie komunikacyjnym z Rudnej w kierunku Góry, dlatego tak ważna jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców tej wsi. Już wkrótce powstanie tam chodnik.

– Zakres prac obejmie wykonanie 400 metrów chodnika z kostki betonowej. Wykonawca przebuduje również zjazdy do posesji. Na wykonanie całości prac przewidziano trzy miesiące od dnia podpisania umowy, zatem nowych chodnik powinien być gotowy w połowie listopada – informuje Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Inwestycja pochłonie 265 tys. zł i w całości zostanie sfinansowana z budżetu gminy.

 

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszowe spotkanie ekumeniczne w cerkwi w Studzionkach

W cerkwi w Studzionkach w gminie Rudna odbyło się jubileuszowe, piąte spotkanie ekumeniczne. W świątyni prawosławnej wspólnie modlili się wierni Kościoła rzymsko – katolickiego i prawosławnego.

Zderzenie volkswagena z fordem na drodze Lubin – Rudna

Wczoraj wieczorem doszło do zdarzenia drogowego na trasie Lubin – Rudna. Na wysokości zjazdu w kierunku Składowic zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i volkswagen. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bohaterów Westerplatte w Chobieni

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół w Chobieni w gminie Rudna. Z udziałem władz gminy, przedstawiciela ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz uczniów i nauczycieli szkoły, uroczyście odsłonięto odnowiony pomnik Bohaterów Westerplatte – patrona Szkoły Podstawowej.

Wkrótce ruszy budowa nowego przyłącza wodociągowego

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej łączącej infrastrukturę wodociągową w Górznie z siecią w Naroczycach w gminie Rudna. Umowę na wykonanie inwestycji już podpisał wójt Adrian Wołkowski.

Budżet gminy Rudna przyjęty. Prawie 40 milionów na inwestycje

Radni gminy Rudna przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu. Zgodnie z planem w 2023 roku na inwestycje gmina przeznaczy blisko 40 milionów złotych. Ponad jedna trzecia środków na ten cel pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Jakie inwestycje będą realizowane?

Rodzina apeluje o pomoc w zbiórce pieniędzy dla 27-latka z Rudnej

Do naszej redakcji zgłosiła się siostra Artura Matijczaka z Rudnej, który uległ wypadkowi motocyklowemu. Dziewczyna apeluje o pomoc w zbiórce środków na półroczny turnus rehabilitacyjny dla brata. Potrzebne jest jeszcze ponad 150 tys. złotych.