×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Turniej dla szkół podstawowych

Reprezentacje dwunastu szkół podstawowych z terenu całego powiatu polkowickiego wzięły udział w kolejnej edycji turnieju pod hasłem: „Bezpieczeństwo jest najważniejsze”. Funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem konkursu, sprawdzali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także sprawność fizyczną.

Konkurs „Z nami bezpieczniej” pod honorowym patronatem burmistrza Polkowic Wiesława Wabika, od początku zajmuje ważne miejsce w corocznym harmonogramie imprez o charakterze edukacyjnym.

– Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, abyście w czasie tej zabawy pozyskali nowe umiejętności, nową wiedzę, nowe doświadczenie, jak bezpiecznie żyć każdego dnia. A przed nami wakacje i w tym czasie szczególnie jest to ważne – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Była to już 16. edycja wydarzenia organizowanego przez polkowicką Straż Miejską we współpracy z służbami mundurowymi i miejskimi instytucjami oraz organizacjami. Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych uczyli się i bawili.

– Konkurs powiatowy, w związku z tym mamy dzisiaj reprezentacje dwunastu szkół z terenu całego powiatu polkowickiego. Uczniowie rywalizują w ośmiu konkurencjach, które są zróżnicowane. Wszystkie związane są z bezpieczeństwem z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny i stanowią również podsumowanie całorocznych działań wszystkich służb prowadzonych na terenie placówek oświatowych – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.– Staramy się też pozyskiwać sponsorów do nagród dla dzieci, z roku na rok tych sponsorów jest coraz więcej, bardzo serdecznie za to dziękuję – podkreśla.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali konkurencje teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Były one ułożone pod kątem sprawdzenia wiedzy i znajomości m.in. znaków drogowych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie sprawdzali się w strzelectwie laserowym, strażackim torze sprawnościowym, jeździe na trenażerze oraz mieli do przejechania trasę miasteczka ruchu drogowego.

– Co roku angażujemy się w tego typu przedsięwzięcia. Dzisiaj jesteśmy razem z policją i innymi służbami. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie, wszystkie konkurencje przebiegły w sposób prawidłowy, bardzo szybko. Widać było, że dzieci angażują się poza szkołą jako młodzi strażacy i też było to widać podczas konkurencji – mówi kpt. Rafał Szorc, oficer prasowy KP PSP w Polkowicach.

Konkurs miał na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej, jak również uświadomienie ich o konsekwencjach prawnych w związku z naruszaniem przepisów, a także wskazanie właściwych zachowań. Największą liczbę punktów zebrali uczniowie reprezentujący SP nr 2 w Polkowicach, za nimi byli kolejno reprezentanci SP w Buczynie z gminy Radwanice oraz SP nr 1 w Polkowicach.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.