×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Bezpiecznie i komfortowo w Starej Rzece. Mieszkańcy się doczekali!

Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy w Starej Rzece w gminie Grębocice. Dzięki wysiłkowi i staraniom władz powiatu polkowickiego, udało się wyremontować spory odcinek drogi powiatowej biegnącej przez sam środek wsi.

Dzisiaj przedstawiciele powiatu: starosta Kamil Ciupak i jego zastępca Jan Wojtowicz oraz władze gminy Grębocice z wójtem Romanem Jabłońskim na czele przyglądali się końcowemu efektowi prac. Zakres robót budowlanych obejmował wymianę nawierzchni, budowę chodników i zatoczki autobusowej, budowę zjazdów do posesji i wymianę oświetlenia.

– Kolejna nasza inwestycja na przestrzeni ostatnich lat, tym razem w Starej Rzece. Każda inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo i komfort jazdy jest ważna dla mieszkańców każdej miejscowości w powiecie polkowickim – mówił starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Wójt gminy Grębocice nie ukrywa, że ta droga powinna być zrealizowana już dawno.

-Nie wszystko jest jednak takie proste, nie zawsze na to wszystko są pieniądze. Cieszy mnie to, że w końcu dotarliśmy do tego miejsca, że w Starej Rzece można przejść chodnikiem, zrobi się bardziej bezpiecznie. Biorąc pod uwagę częstotliwość ruchu, dojazd do szybów i pracy, to naprawdę mieszkańcom Starej Rzeki ta droga należała się już dawno. Jestem bardzo zadowolony, że w końcu udało się zrealizować tę inwestycję – powiedział wójt Grębocic, Roman Jabłoński.

Wartość inwestycji wyniosła około milion złotych. Powiat pozyskał środki na ten cel ze źródeł zewnętrznych, m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Nowa sygnalizacja świetlna na lubińskim Zalesiu

Prawdopodobnie już po majówce, oddane do użytku zostanie zmodernizowane skrzyżowanie na lubińskim Zalesiu w okolicach sklepu Polka. Zamontowana tam została nowa sygnalizacja świetlna, powstała ścieżka rowerowa i fragment chodnika, przeniesiono przystanek autobusowy.

Czek z Polskiego Ładu właśnie się materializuje na sieć wodociągową

W gminie Radwanice wciąż rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych, stąd potrzeba ciągłej rozbudowy infrastruktury technicznej i budowlanej. Wójt Paweł Piwko podpisał właśnie umowę na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w kilku miejscowościach gminy Radwanice.

W Czerńcu powstaje nowa droga

Trwają intensywne prace związane z budową nowej drogi w Czerńcu w gminie Lubin. Prace powinny zakończyć się z końcem maja. Inwestycja pochłonie około 230 tys. zł.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.