×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Bezpiecznie i komfortowo w Starej Rzece. Mieszkańcy się doczekali!

Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy w Starej Rzece w gminie Grębocice. Dzięki wysiłkowi i staraniom władz powiatu polkowickiego, udało się wyremontować spory odcinek drogi powiatowej biegnącej przez sam środek wsi.

Dzisiaj przedstawiciele powiatu: starosta Kamil Ciupak i jego zastępca Jan Wojtowicz oraz władze gminy Grębocice z wójtem Romanem Jabłońskim na czele przyglądali się końcowemu efektowi prac. Zakres robót budowlanych obejmował wymianę nawierzchni, budowę chodników i zatoczki autobusowej, budowę zjazdów do posesji i wymianę oświetlenia.

– Kolejna nasza inwestycja na przestrzeni ostatnich lat, tym razem w Starej Rzece. Każda inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo i komfort jazdy jest ważna dla mieszkańców każdej miejscowości w powiecie polkowickim – mówił starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Wójt gminy Grębocice nie ukrywa, że ta droga powinna być zrealizowana już dawno.

-Nie wszystko jest jednak takie proste, nie zawsze na to wszystko są pieniądze. Cieszy mnie to, że w końcu dotarliśmy do tego miejsca, że w Starej Rzece można przejść chodnikiem, zrobi się bardziej bezpiecznie. Biorąc pod uwagę częstotliwość ruchu, dojazd do szybów i pracy, to naprawdę mieszkańcom Starej Rzeki ta droga należała się już dawno. Jestem bardzo zadowolony, że w końcu udało się zrealizować tę inwestycję – powiedział wójt Grębocic, Roman Jabłoński.

Wartość inwestycji wyniosła około milion złotych. Powiat pozyskał środki na ten cel ze źródeł zewnętrznych, m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach powstaje nowa droga do osiedla domów jednorodzinnych

Ruszyła budowa nowej drogi od strony ogródków działkowych w Koźlicach w gminie Rudna. W ramach zadania powstaną indywidualne zjazdy i dojścia do posesji oraz miejsc odbioru odpadów. Inwestycja pochłonie ponad 180 tys. zł.

Będzie nowa droga w Koźlicach. Umowa z wykonawcą już podpisana

Mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna będą mieli nową drogę dojazdową do swoich domów. Wójt gminy, Adrian Wołkowski, podpisał właśnie w tej sprawie umowę z wykonawcą.

Nowa droga połączyła dwie wsie. Dogodny dojazd do S3 i stacji PKP

Mieszkańcy Osieka i Chróstnika zyskali nową drogę. To swego rodzaju łącznik, który ułatwi mieszkańcom obu sołectw dojazd m.in. do drogi ekspresowej S3 czy stacji kolejowej w Chróstniku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Lubin i sołtysi obu miejscowości.

Rusza drugi etap modernizacji drogi w Moskorzynie. Będzie bezpieczniej

Już wkrótce rozpocznie się drugi etap modernizacji drogi powiatowej w Moskorzynie. Umowę na przekazanie placu budowy podpisali dziś przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych i generalny wykonawca inwestycji.

Mieszkańcy Koskowic doczekają się przebudowy drogi. Ważna inwestycja!

Starosta powiatu legnickiego ogłosił dzisiaj przystąpienie do przebudowy drogi w Koskowicach, między Legnicą a miejscowością Ujazd Górny. Z inwestycji najbardziej cieszą się sami mieszkańcy Koskowic, którzy od lat narzekają na wzmożony ruch pojazdów i fatalny stan nawierzchni.

Zabytkowy kościół w Starej Rudnej do remontu

Do końca października bieżącego roku ma zakończyć się pierwszy etap prac remontowych przy zabytkowym kościele w Starej Rudnej. Gmina podpisała umowę z wykonawcą prac – firmą Usługi Ogólnobudowlane Damian Kubiak z siedzibą w Polkowicach.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.