×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców. Ulgi, podatki, dotacje

Kilkadziesiąt osób skorzystało z udziału w bezpłatnym szkoleniu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Właściciele firm mogli dowiedzieć się o obowiązujących ulgach podatkowych, poznać zasady ubiegania się o dofinansowanie z programów pomocowych czy skorzystać z doradztwa inwestycyjnego.

Darmowe szkolenie zorganizowano w siedzibie Urzędu Gminy w Polkowicach. Lokalne władze były bowiem współorganizatorami tego spotkania wraz z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Agencją Rozwoju Regionalnego „ARLEG”. Na zaproszenie odpowiedziało kilkudziesięciu drobnych i średnich przedsiębiorców.

– Mimo, że przedsiębiorstwa na Dolnym Śląsku radzą sobie nie najgorzej, to naszym obowiązkiem jest aktywne wychodzenie do nich z nasza ofertą. A poza podstawową formą pomocy, czyli zwolnieniem z podatku, mamy dla nich szereg innych usług, które na pewno im się przydadzą w bieżącej działalności – mówi Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Przedsiębiorcom przedstawiono pakiet korzystnych dla nich rozwiązań, m.in. ulgi podatkowe, doradztwo inwestycyjne, porady prawne. Dowiedzieli się także, jak skutecznie pozyskiwać środki z programów pomocowych i jak nawiązać współpracę z partnerami biznesowymi.

– Moje firma nie jest duża, ale od niedawna ją rozbudowuję i bardzo chciałbym się dowiedzieć o nowych możliwościach skorzystania z ulgi podatkowej CIT i PIT w zakresie inwestowania w nieruchomości – mówi Damian Łaziński, przedsiębiorca budowlany z Polkowic. – Podatki, jakimi jesteśmy obarczeni, nawet przy małej skali działalności, są dość wysokie. Dlatego każdy z nas szuka sposobów na zmniejszenie kosztów.

Choć w naszym regionie dominuje przemysł ciężki, wydobywczy, nie brakuje przedsiębiorców, którzy mają własne pomysły na rozkręcenie swojego biznesu. Istnieje dużo małych firm, które świetnie sobie radzą na rynku i zdaniem władz Polkowic, takich przedsiębiorców warto i należy doceniać i wspierać.

– Bardzo się cieszę, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wyszła z inicjatywą takich szkoleń, i że znalazła partnera w postaci agencji ARLEG i naszego samorządu, bo wspólnie stwarzamy płaszczyznę pomocy przedsiębiorcom, którzy są wielką wartością dla naszej gminy. Jeśli przedsiębiorczość nie będzie się rozwijać, a KGHM będzie realizował swoje plany przenoszenia wydobycia na północ, to za 20-30 lat mógłby się u nas powtórzyć scenariusz wałbrzyski – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Szkolenie dla przedsiębiorców zorganizowane w polkowickim ratuszu było jednym ze spotkań w ramach cyklu: „Strefa dla Biznesu”.

MATERIAŁ SPONSOROWANY 

 
szkolenie1
szkolenie3

Wybrane dla Ciebie

Wybory do zarządów osiedli. Głos mieszkańców jest bardzo ważny

Władze Polkowic zachęcają mieszkańców osiedli mieszkaniowych do udziału w wyborach do Zarządów Osiedli. – To bardzo ważne wybory dla lokalnej społeczności, bo głos mieszkańców jest decydujący – podkreśla burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki. Wybory rozpoczną się 30 maja i potrwają do 7 czerwca.

Zaproszenie dla przedsiębiorców na bezpłatne konsultacje

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz władze Polkowic zapraszają lokalnych przedsiębiorców na konsultacje ze specjalistami w dziedzinie rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Spotkanie odbędzie się w przyszłą środę, 11 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach. Wstęp jest wolny.

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

Władze Polkowic zapraszają na Dzień Flagi RP

W poniedziałek, 2 maja, w całym kraju uroczyście będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu władze gminy Polkowice zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i powiatu do świętowania w rynku.

Polkowice – tu chce się żyć! Najlepsza gmina w Polsce

Ogromne wyróżnienie dla Polkowic. Po raz kolejny gmina zajęła I miejsce w rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W szrankach pokonała ponad 600 gmin miejsko – wiejskich z całego kraju! 

Zlot dmuchańców w samym centrum Polkowic

Wszyscy zapewne odliczają już dni do rozpoczęcia majówki. Nie lada atrakcja szykuje się bowiem w Polkowicach. W samym centrum miasta odbędzie się… zlot dmuchańców.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.