×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Bieg dla Adama w sobotę! Startujemy z Koźlic!

Przypominamy, że już w sobotę, 5 września startuje specjalny IV Charytatywny Bieg na Grzybową Górę w Koźlicach. Wszystko dla Adama Mikosia z Lubina, który walczy z bardzo złośliwym nowotworem i potrzebuje funduszy na leczenie. Akcję organizują mieszkańcy Koźlic i Stowarzyszenie Grzybowa Góra.

Adam Mikoś, zawodnik klubu Armia Polkowice, dotychczas trenował sporty walki. Teraz musi się sprawdzić w nowej konkurencji. To długodystansowy, bardzo kosztowny bieg po życie. Adam, który zmaga się z wyjątkowo złośliwym nowotworem, musi wziąć 35 wlewów leku Keytruda (Pembrolizumab). Każdy wlew kosztuje… 16 tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tej terapii, dlatego pomagają ludzie dobrej woli.

Adam Mikoś mieszka w Lubinie, ma 38 lat. Do grudnia ubiegłego roku, kiedy lekarze wykryli u niego nowotwór, pracował na kopalni i żył bardzo aktywnie. Szczęśliwy mąż Kamili i ojciec Helenki, która właśnie skończyła roczek. Pracujący pod ziemią górnik, trenował w barwach klubu Armia Polkowice, wielokrotnie sam pomagał potrzebującym. Teraz liczy na pomoc innych. Nie może pracować zawodowo, jest na skromnej inwalidzkiej rencie.

Dzięki zbiórce na zrzutce.pl pierwsze trzy dawki leku Adam ma już za sobą. Pomogła również Fundacja Polska Miedź, przekazując finansowanie na kolejne trzy wlewy. Jednak terapia wymaga, aby co trzy tygodnie podawać kolejną porcję. Cały cykl to aż 35 wlewów po 16 tys. zł każdy, czyli łącznie potrzeba na leczenie ponad pół miliona złotych!

– O czym marzę? Żebym mógł patrzeć, jak Helenka szczęśliwie dorasta i zaprowadzić ją do ślubu – mówi Adam Mikoś. – Chciałbym wrócić do pracy pod ziemią, nadal trenować. Ale co tu dużo planować – po prostu chciałbym żyć…

W programie IV Charytatywnego Biegu na Grzybową Górę jest także maraton zumby (wpisowe 20 zł) oraz grill, kiermasze, konkurencje sportowe, dmuchańce, zjazdy na linie i wiele innych.

Adamowi można pomóc poprzez internetową zrzutkę, dostępną pod linkiem https://zrzutka.pl/zkdrgk. Konto do wpłat indywidualnych: 05 1750 1312 6886 6034 1838 4315.

Działa również założona przez Małgorzatę Zawadę na Facebooku grupa wsparcia Pomoc dla Adama Mikoś – https://www.facebook.com/groups/3109389699151474/.

 

Wybrane dla Ciebie

Po raz kolejny pobiegną na Grzybową Górę by pomóc Julce

W sobotę, 10 września, w Koźlicach pod Lubinem, po raz kolejny pobiegniemy, pojedziemy i przejdziemy trasę by pomóc Julce Nieckarz. Przed nią jeszcze długa droga by wrócić do zdrowia i potrzebuje naszego wsparcia!

Pojechali, pobiegli – każdy jak chciał – wszystko by pomóc Julce

Ponad 35 tysięcy złotych udało się uzbierać dzisiaj na pikniku charytatywnym w Koźlicach. Mimo brzydkiej pogody, która nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu, mieszkańcy regionu nie zawiedli.

Jutro pobiegniemy w Koźlicach dla Julki Strzeleckiej!

Pomaganie uskrzydla i to bez wątpienia! Wiedzą o tym organizatorzy biegu na Grzybową Górę, z którego dochód pomoże w leczeniu trzyletniej Julki Strzeleckiej, która cierpi na rzadką chorobę – Zespół Angelmana.

Nie żyje Adam Mikoś. Przegrał walkę z ciężkim nowotworem

Dziś nad ranem zmarł Adam Mikoś. 39-letni mieszkaniec Lubina zmagał się z nowotworem. W ostatnich miesiącach organizowane były liczne akcje charytatywne, podczas których zbierano pieniądze na specjalną terapię dla niego.

Zbieramy nakrętki – teraz dla Adama na walkę z rakiem!

20 metalowych serc stanie na terenie Lubina. Pierwsze z nich już są! A do każdego mieszkańcy będą mogli wrzucać nakrętki – te z kolei pomogą potrzebującym. Pierwsza partia nakrętek pomoże w leczeniu Adama Mikosia, który walczy z groźnym nowotworem.

Pobiegną dla Adama na Grzybową Górę. Ty też możesz pomóc!

5 września zapraszamy do Koźlic – tam zorganizowany zostanie Charytatywny Bieg na Grzybową Górę i mnóstwo konkursów, dla tych, którzy otworzą swoje serca i portfele by wspomóc walkę z chorobą. Tu nie będzie liczyło się miejsce na podium, a dobra zabawa i chęć niesienia pomocy Adamowi. Nie może Was zabraknąć w Koźlicach!

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.