×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Bitwa Regionów, czyli święto najlepszej kuchni Kół Gospodyń Wiejskich

Nad urokliwym Jeziorem Kunickim odbył się powiatowy etap VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Jury smakowało i zachwalało pyszności przygotowane przez poszczególne koła gospodyń. Wybór najlepszych potraw był piekielnie trudny.

Celem konkursu jest nie tylko promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, ale także wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Różnorodność, tradycja połączona z nowoczesnością i wyjątkowy smak potraw sprawiły, że kulinarny poziom konkursu był bardzo wysoki. Po spróbowaniu potraw komisja oceniająca miała twardy orzech do zgryzienia. I miejsce przyznano: KGW „Jarzębina” z Jakuszowa, za jagnięcinę w sosie. Drugie miejsce zajęło KGW „Rogowianki” z Rogowa Legnickiego, a trzecie – KGW „Kawiczanki znad Cichej Wody” z Kawic.

Powiat legnicki z pysznymi, tradycyjnie przygotowanymi potrawami reprezentowały także: KGW „Rosochatki” z Rosochatej, KGW w Niedźwiedzicach oraz KGW „Nowowianki” z Nowej Wsi Legnickiej. W tym wyjątkowym kulinarnym wydarzeniu uczestniczyli m.in: posłanka Ewa Szymańska, wicestarosta legnicki, Janina Mazur, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Paweł Grabek oraz radni Artur Mackiewicz i Artur Smęt, którzy wręczyli uczestnikom drobne upominki w postaci przenośnych lodówek, pamiątkowe podziękowania oraz okolicznościowe albumy „Człowiek i Przyroda”.

Konkurs organizowany był przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Ministra Rozwoju Wsi przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zwycięskie koło reprezentować będzie powiat legnicki w wojewódzkiej „Bitwie Regionów”.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.