×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Blisko pół miliona dla gminy Żukowice na remonty dróg

Znakomita wiadomość dla mieszkańców i władz gminy Żukowice. Na ostatniej sesji, radni województwa dolnośląskiego przyznali tej podgłogowskiej gminie dotacje celowe w wysokości ponad 460 tys. zł. Środki zostaną spożytkowane na remonty i modernizacje dróg gminnych. Wykonane zostaną dwie ważne inwestycje.

Pierwsza z nich dotyczy trwającej już przebudowy drogi wewnętrznej w miejscowości Glinica przy budynkach m.in. nr 2-6 na długości około 250 m, gdzie powstanie nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej na pełnej podbudowie wraz z ciągiem pieszym z kostki betonowej. Kwota dofinansowania do tego zadania to 92 tys. zł, a wartość całej inwestycji to około 850 tysięcy złotych. Wcześniej gmina pozyskała na ten cel 750 tys. zł ze środków rządowych.

Natomiast dofinansowanie w kwocie 373,2 tys. zł przeznaczone zostanie na przebudowę drogi gminnej na odcinku Dankowice – Bukwica. To odcinek o długości blisko jednego kilometra, gdzie zostanie wykonana nowa poszerzona jezdnia o nawierzchni bitumicznej. Wartość zadania to kwota blisko 2,8 mln zł. Rozpoczęcie robót planowane jest w okresie wakacyjnym. Wcześniej na to zadanie pozyskano ze środków rządowych kwotę blisko 1,9 mln zł.

 
kasa1
kasa3
kasa4
kasa5
kasa6
kasa7

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.