×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Blisko pół miliona dla gminy Żukowice na remonty dróg

Znakomita wiadomość dla mieszkańców i władz gminy Żukowice. Na ostatniej sesji, radni województwa dolnośląskiego przyznali tej podgłogowskiej gminie dotacje celowe w wysokości ponad 460 tys. zł. Środki zostaną spożytkowane na remonty i modernizacje dróg gminnych. Wykonane zostaną dwie ważne inwestycje.

Pierwsza z nich dotyczy trwającej już przebudowy drogi wewnętrznej w miejscowości Glinica przy budynkach m.in. nr 2-6 na długości około 250 m, gdzie powstanie nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej na pełnej podbudowie wraz z ciągiem pieszym z kostki betonowej. Kwota dofinansowania do tego zadania to 92 tys. zł, a wartość całej inwestycji to około 850 tysięcy złotych. Wcześniej gmina pozyskała na ten cel 750 tys. zł ze środków rządowych.

Natomiast dofinansowanie w kwocie 373,2 tys. zł przeznaczone zostanie na przebudowę drogi gminnej na odcinku Dankowice – Bukwica. To odcinek o długości blisko jednego kilometra, gdzie zostanie wykonana nowa poszerzona jezdnia o nawierzchni bitumicznej. Wartość zadania to kwota blisko 2,8 mln zł. Rozpoczęcie robót planowane jest w okresie wakacyjnym. Wcześniej na to zadanie pozyskano ze środków rządowych kwotę blisko 1,9 mln zł.

 
kasa1
kasa3
kasa4
kasa5
kasa6
kasa7

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.