×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Pomnik św. Floriana w Radwanicach

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznej majówki w gminie Radwanice było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika św. Floriana – patrona strażaków. To dar władz gminy i samych mieszkańców dla strażaków ochotników, którzy poświęcają swoje zdrowie i życie dla ratowania innych.

To była wyjątkowa uroczystość dla mieszkańców gminy. W ramach obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na skwerze nieopodal siedziby OSP w Radwanicach, uroczyście odsłonięto pomnik św. Floriana – patrona wszystkich strażaków.

-Warto dziękować za poświęcenie czasu i chęci do tego, by ratować ludzkie życie i dobytek. Ten pomnik dedykowany jest tym osobom, którzy przez wiele, wiele lat służyli w ochotniczej straży pożarnej, a których niestety już dziś z nami nie ma. To również wdzięczność dla strażaków, którzy są w czynnej służbie i myślę, że ilekroć będą przejeżdżać obok tego pomnika, to święty Florian będzie ich chronił. OSP to bardzo ważna formacja dla każdej gminy, dlatego cieszę się, że udało się postawić ten pomnik – mówił nam Paweł Piwko, wójt gminy Radwanice.

Wśród zaproszonych gości na dzisiejszej uroczystości byli m.in. starosta polkowicki, Kamil Ciupak, radny sejmiku dolnośląskiego Piotr Karwan oraz komendanci powiatowej policji i PSP w Polkowicach.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Kierowca bmw stracił panowanie przez podmuch. Auto stanęło w ogniu

Do poważnego zdarzenia na drodze doszło w sobotnie popołudnie na trasie Drożów – Drożyna w gminie Radwanice. Kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Samochód stanął w płomieniach, ale kierowca na szczęście uszedł z tego cały.

Strażacy dostali sprzęt, który pomoże im w pracy

Strażacy – ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach odebrali zestaw narzędzi e-hydraulicznych do ratownictwa technicznego. Ta jednostka jako jedyna w powiecie polkowickim posiada zestaw narzędzi, które pomocne są np. przy uwalnianiu ofiar wypadków samochodowych zakleszczonych w pojazdach.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.