×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Boom inwestycyjny w gminie Rudna trwa. Budowa wodociągu w Juszowicach

W Juszowicach w gminie Rudna rozpoczęły się prace związane z rozbudową sieci wodociągowej. W ramach zadania powstanie nowy wodociąg na odcinku około 70 metrów. Inwestycja pochłonie ponad 33 tys. zł.

Gmina Rudna coraz chętniej i częściej jest przystankiem dla osób szukających spokoju. To choćby w Mlecznie, Koźlicach czy Juszowicach rozbudowuje się mieszkalnictwo jednorodzinne i wielorodzinne. Gmina Rudna dbając o swoich mieszkańców uzbraja tereny inwestycyjne w niezbędne media.

Właśnie rozpoczęły się prace związane z budową nowej sieci wodociągowej w Juszowicach. Powstanie tam wodociąg o długości około 70 metrów.

– Ten rok to nie tylko ambitny plan inwestycji drogowych, na które pozyskujemy środki zewnętrzne, ale to także inwestycje drobne, wspierające rozwój mieszkalnictwa w naszej gminie. Mleczno, Koźlice czy Juszowice to tylko niektóre miejscowości sołeckie, w których gołym okiem widać rozwój mieszkalnictwa. To są ważne inwestycje z punktu widzenia lokalnej społeczności. To sprawia, że gmina ma solidny fundament funkcjonowania, część inwestycji finansowych jest ze źródeł zewnętrznych – zauważa wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

Prace mają zakończyć się z końcem marca. Inwestycja pochłonie ponad 33 tys. zł.

 
juszowice1
juszowice3

Wybrane dla Ciebie

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

W Juszowicach powstanie nowy wodociąg

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowo-sanitarnej w Juszowicach w gminie Rudna. Inwestycja pochłonie blisko 80 tys. zł. Wszystkie prace mają zakończyć się z końcem maja.

Zielona akcja w Kliszowie. Posadzili dęby i lipy

Z inicjatywy Nadleśnictwa Lubin oraz sołectwa Kliszów w gminie Rudna, mieszkańcy wsi posadzili w zabytkowym parku 30 dębów oraz 20 lip. W akcji wziął udział m.in. wójt Adrian Wołkowski oraz radni gminy Sebastian Kuchar i Andrzej Górzny.

Strażacy ochotnicy z Gwizdanowa dostaną nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Jeszcze w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwizdanowie w gminie Rudna trafi nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Na ten cel władze gminy dostały dofinansowanie z budżetu państwa na poziomie 400 tys. zł. Promesę wójtowi gminy osobiście wręczył generał Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.