×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Brylantowy jubileusz Szkoły Podstawowej w Chobieni

Władze gminy Rudna, uczniowie, nauczyciele i rodzice hucznie świętowali jubileusz 75-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Chobieni. W sali gimnastycznej spotkali się m.in. absolwenci, byli dyrektorzy, nauczyciele, radni, rodzice, sponsorzy i przyjaciele szkoły.

Uroczystość jubileuszowa, 75-lecie Szkoły Podstawowej w Chobieni, rozpoczęła się wprowadzeniem szkolnego pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu Polski. Dyrektor placówki w swoim krótkim wystąpieniu przypomniał wspaniałą tradycję szkoły i podkreślił rangę jubileuszu.

– To wyjątkowy moment, 75-lecie naszej szkoły. To zaszczyt i radość móc stanąć przed wami – mówił Maciej Suchecki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chobieni. – Życzę sobie i wam wszystkim, aby nasza szkoła trwała wiecznie jako miejsce edukacji i pozytywnych zmian. Dziękuję wszystkim obecnym za dzisiejszą obecność. Dziękuję uczniom, rodzicom, radzie rodziców, absolwentom, firmom które wspierały szkołę materialnie, a także tym na których placówka zawsze może liczyć, którzy nie szczędząc sił, wspierają grono pedagogiczne w ich pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Wójtowi gminy Rudna, Adrianowi Wołkowskiemu, dyrektor placówki podziękował za hojność, wsparcie i opiekę. Z okazji jubileuszu wójt wręczył dyrektorowi voucher na drugą kurtynę sceniczną.

– W ciągu 75 lat Polska się zmieniała. Szkoła Podstawowa w Chobieni miała to szczęście, że trafiała na ludzi, którzy rozumieli na czym polega kształtowanie kreowanie kolejnych pokoleń – mówił Adrian Wołkowski wójt gminy Rudna. – Dziękujemy za wszystko co do tej pory dla szkoły podstawowej w Chobieni zrobiliście.

Po uroczystym apelu, uczniowie placówki zaprezentowali pełen wrażeń program artystyczny. Przypomnieli także w pigułce historię szkoły.

Jubileusz placówki skłonił wielu obecnych w szkolnej sali do refleksji i wspomnień. Była okazja do długich rozmów w gronie znajomych i przyjaciół. Specjalnie z okazji jubileuszu przygotowano wystawę z albumami zdjęć. Na pamiątkę brylantowego jubileuszu przygotowano także kapsułę czasu. Będzie można ją odkopać za 25 lat.

Uczniowie, grono pedagogiczne nie zapomnieli także o osobach, które przyczyniły się do rozwoju placówki, budowali jej fundamenty i kreowali przyszłość. Ku ich czci przed pomnikiem na placu przed szkołą złożono kwiaty i zapalono znicz.

 

Wybrane dla Ciebie

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Rada Nadzorcza LSSE ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa Strefy

Nowa Rada Nadzorcza Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podjęła wczoraj uchwałę o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na nowego prezesa Legnickiej Strefy. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, prezesem LSSE pozostanie Przemysław Bożek.

Współpracują od wielu lat, teraz przypieczętowali partnerstwo

Działająca w polkowickiej strefie ekonomicznej, firma Volkswagen Motor Polska objęła patronat nad technikum mechatronicznym w Zespole Szkół w Chocianowie. Współpraca obu podmiotów trwa już od wielu lat i dlatego zdecydowano o sformalizowaniu partnerstwa.

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.