×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Budują kanalizację w Krzyżowej. Prace są zaawansowane

Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane z Wrocławia oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy budują kanalizację i modernizacją sieć wodociągową w Krzyżowej. Prace są już zaawansowane, jednak mieszkańcy jeszcze przez jakiś czas muszą się liczyć z utrudnieniami.

Wykonawca ma za zadanie również odtworzyć gminną drogę po zakończeniu prac na sieci wodociągowej. Aktualnie na kilku odcinkach, gdzie zakończono prace ziemne, układane są krawężniki. Grunt zostanie zagęszczony i ustabilizowany pod nową nawierzchnię asfaltową.

Jak informują przedstawiciele gminnego urzędu – inwestycja prowadzona jest etapami i na wyznaczonych odcinkach, aby minimalizować zakłócenia komunikacyjne a mieszkańcy mogli dojeżdżać do swoich posesji.

W ramach zadania powstanie także fragment kolektora sanitarnego w ciągu drogi krajowej nr 36 oraz ulicy Witosa, który połączy wieś z istniejącą infrastrukturą kanalizacyjną w Ścinawie. Docelowo przez Krzyżową do zmodernizowanej już przez lokalny samorząd oczyszczalni trafiać będą ścieki z Dziewina oraz Dłużyc.

 
1-tytułowe-3-800x445
3
4

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.