×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Burmistrz Polkowic przekazał klucze do bram miasta. Seniorzy rządzą

W czwartek i piątek w Polkowicach będą rządzić seniorzy. W Centrum Piknikowym rozpoczęła się właśnie impreza ph: „Senioralne Polkowice”, w której bierze udział kilkadziesiąt osób skupionych wokół lokalnych organizacji i stowarzyszeń seniorów.

„Senioralne Polkowice” rozpoczęły się w rynku uroczystym przekazaniem kluczy do bram miasta. Symbole Polkowic seniorom przekazał burmistrz Łukasz Puźniecki w towarzystwie Ewy Kowalik, zastępcy burmistrza ds. społecznych.

-Oto przekazuję klucz do bram miasta. Niech te najbliższe dwa dni, ale i cały okrągły rok będzie dla polkowickich seniorów okresem radosnym i szczęśliwym. A komendanta Straży Miejskiej proszę o to, by pilnował naszych seniorów, by nic złego im się nie stało i oczywiście, by za bardzo nie rządzili w mieście. Z całego serca dziękuję wam za obecność i za to, że jesteście przez cały rok tak aktywni i bardzo mocno zaangażowani w sprawy miasta i gminy. Polkowice seniorami stoją – mówił burmistrz Łukasz Puźniecki przekazując klucze do wrót Polkowic.

Po odebraniu od burmistrza władzy w mieście, polkowiccy seniorzy wykonali rundę honorową w rynku i barwnym pochodem przeszli do Centrum Piknikowego, w którym trwają imprezy sportowe i kulturalne.

W zabawie uczestniczą seniorzy skupieni m.in. w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Domu Dziennego Pobytu, klubu seniora przy Centrum Kultury, Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów, Rady Seniorów, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów – byłych pracowników KGHM, stowarzyszenia „Złota Jesień”.

 

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.