XXI Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie przeszło już do historii. W sobotę i niedzielę do tego urokliwego miasteczka przybyły tysiące ludzi nie tylko z naszego województwa, ale także z ościennych subregionów. – Dziękuję wszystkim za wizytę w naszym mieście. Dopisała piękna pogoda, było mnóstwo atrakcji i myślę, że wszyscy byli zadowoleni – podsumowuje burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.
Rzeczywiście aura w ostatni weekend września była jak na zamówienie. Przemków powitał wszystkich gości słońcem i przyjemną temperaturą. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, by każdy mógł znaleźć tam coś miłego dla siebie. Święto zainaugurował tradycyjny Ogólnopolskie Bieg po Miód prowadzony przez niezmordowanego Jurka Górskiego. Na starcie pojawiło się blisko dwustu zawodników, a chyba największe emocje – zwłaszcza rodzicom – dostarczyły biegi najmłodszych. W nagrodę za ukończenie biegu każdy otrzymał czarkę pysznego miodu.
Niedziela była już bardziej oficjalna. Przed południem odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji pszczelarzy i w towarzystwie Przemkowskiej Orkiestry Dętej, wszyscy goście przeszli w stronę parku miejskiego, gdzie odbywały się główne obchody. Kulminacją było przyznanie odznaczeń zasłużonym pszczelarzom i ogłoszenie wyników w konkursie na wzorcową pasiekę i najsmaczniejsze miody odmianowe. Goście bawili się do późnego wieczora.
– Przede wszystkim bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom urzędu i jednostek, bo to ich ogromna praca sprawiła, że nasze święto było dużym sukcesem. Frekwencyjnie jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, oczywiście swoje zrobiła pogoda, bo w sobotę i niedzielę było naprawdę bardzo przyjemnie na dworze. Chciałbym też bardzo serdecznie podziękować sponsorom, m.in. Fundacji KGHM. Mam nadzieję, że zarówno mieszkańcy naszej gminy, jak i goście, którzy tłumnie w tych dniach przybyli do Przemkowa, wywieźli dużo pozytywnych wspomnień i oczywiście zapraszamy już w przyszłym roku – powiedział nam burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.
Gwoli uzupełnienia dodajmy, że w uroczystym otwarciu Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina wzięli udział m.in. marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek, minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera, parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni katoliccy i prawosławni.
W dniu świętej Barbary, hołd pracownikom KGHM i górnikom Polskiej Miedzi, złożyli dziś przed południem władze gminy i powiatu polkowickiego. Wieńce składali też przedstawiciele kopalń, służb mundurowych, radni i sami mieszkańcy Polkowic.
Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź.
Redakcja naszego portalu dotarła do pierwszego sondażu preferencji wyborczych w Polkowicach. Jak się okazuje, urzędujący burmistrz cieszy się wciąż dużym poparciem. Jeśli wybory w gminie Polkowice odbyły się dziś, na Łukasza Puźnieckiego zagłosowałoby 51 procent uprawnionych mieszkańców.
Podczas ostatniej sesji, miejscy radni udzielili burmistrzowi Przemkowa wotum zaufania wraz z absolutorium. „Za” głosowali wszyscy obecni na sali posiedzeń radni. – Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.
Sportowe święto. Po blisko dwóch latach prac, dzisiaj oddano do użytku wyremontowany budynek administracyjno-socjalny przy miejskim stadionie piłkarskim. – To wielki dzień dla naszej społeczności, dla dzieci i młodzieży naszej całej gminy. Nich ten obiekt służy wszystkim młodym zawodnikom – powiedział szczęśliwy burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.
Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.
W sobotę, 29 marca, w Radwanicach, zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja Dolnośląskiej Międzygminnej Olimpiady Sportowej. Cały cykl odbędzie się na terenie siedmiu gmin i potrwa do 21 czerwca.
Wracamy do wczorajszego poważnego wypadku na trasie ekspresowej S3. Przypomnijmy, że na pasie w kierunku Lubina zderzyły się dwa pojazdy. Sprawcą zdarzenia był 46-letni kierowca toyoty, który nie dość, że nieprawidłowo zatrzymał się nagle na S3, to jeszcze był pod wpływem narkotyków.
Majestatyczny buk rosnący w zabytkowym parku w Dalkowie w gminie Gaworzyce zwyciężył w prestiżowym plebiscycie na „Europejskie Drzewo Roku”. Na okazałe drzewo oddano blisko 150 tysięcy głosów.