×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Burmistrz Przemkowa z absolutorium i wotum zaufania

Podczas ostatniej sesji, miejscy radni udzielili burmistrzowi Przemkowa wotum zaufania wraz z absolutorium. „Za” głosowali wszyscy obecni na sali posiedzeń radni. – Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Zanim radni przystąpili do głosowania, burmistrz przedstawił sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu, omówił także raport ze stanu gminy. Podsumował również działalność podległych gminie jednostek administracyjnych, w szczególności w zakresie realizacji programów, strategii i uchwał rady miejskiej, zadań inwestycyjnych, polityki gospodarczej, społecznej, oświatowej, kulturalnej i sportowej gminy, bezpieczeństwa i porządku.

Po tym wystąpieniu, radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania, a następnie pochylili się nad projektem uchwały absolutoryjnej z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Opinia w tej sprawie RIO była pozytywna bez żadnych uwag, a dodatkowych wyjaśnień w sprawie wykonania zeszłorocznego budżetu i stanu mienia komunalnego udzieliła Magdalena Kania, zastępca burmistrza oraz skarbnik gminy, Ewa Spirzak-Staniszewska.

Za uchwałą w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy oraz w sprawie udzielenia burmistrzowi gminy absolutorium głosowało 14 radnych. Gospodarz podziękował wszystkim radnym i sołtysom za współpracę.

-Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności. Największe podziękowania należą się jednak tym dla których wszystko to robię, czyli  mieszkańcom. Wsparcie, pomoc, dyskusje, krytyczne uwagi są tym, co nadaje sens mojej pracy. Cieszę się z wykonanych inwestycji, szczególnie wspartych środkami pozyskanymi ze źródeł zewnętrznych. Jesteśmy świadomi ogromu pracy, która czeka nas w najbliższym czasie i wierzymy, że przy zaufaniu mieszkańców i wsparciu radnych, zrealizujemy postawione sobie cele, pokonując wszelkie trudności, których ostatnio nie brakuje – powiedział burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

 
absolutorium_1
Absolutorium_3
Absolutorium_4
Absolutorium_6

Wybrane dla Ciebie

Najlepsze miody wybrane! W Przemkowie trwa wielkie święto

Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Odpowie za handel i posiadanie narkotyków

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-latka, który prawdopodobnie handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany. Sprawę przejęła prokuratura.

Wójt gminy Rudna z wotum zaufania i absolutorium

Radni gminy Rudna udzielili wójtowi wotum zaufania. Adrian Wołkowski otrzymał też absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. – Dziękuję za okazane zaufanie. Założone cele na 2021 rok udało się zrealizować – powiedział wójt Rudnej chwilę po głosowaniu.

Radni skwitują burmistrza Polkowic

Na dzisiejszej sesji, polkowiccy radni pochylą się nad udzieleniem burmistrzowi Łukaszowi Puźnieckiemu, wotum zaufania i absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu polkowickiego

16 głosami „za” przy dwóch wstrzymujących się, zarząd powiatu polkowickiego uzyskał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. – Oczywiście, że jest to powód do zadowolenia, ale jednocześnie wyzwanie do dalszej, ciężkiej pracy, w bardzo trudnych czasach – powiedział po głosowaniu starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Mamy pierwszy sondaż wyborczy! Puźniecki zdecydowanie wygrywa

Redakcja naszego portalu dotarła do pierwszego sondażu preferencji wyborczych w Polkowicach. Jak się okazuje, urzędujący burmistrz cieszy się wciąż dużym poparciem. Jeśli wybory w gminie Polkowice odbyły się dziś, na Łukasza Puźnieckiego zagłosowałoby 51 procent uprawnionych mieszkańców.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.