×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Cenne i rzetelne informacje dotyczące funduszy unijnych

W siedzibie Branżowego Centrum Umiejętności w Lubinie zorganizowano dziś ważne i interesujące spotkanie dla lokalnych przedsiębiorców. Szkolenie dotyczyło skutecznego pozyskiwania środków unijnych na działalność średnich i mikro przedsiębiorstw. Gospodarzami byli Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr. 

Było to już kolejne niezmiernie pouczające i przydatne spotkanie dla właścicieli średnich i małych firm. Dowiedzieli się dzisiaj, jak skutecznie pozyskiwać granty unijne na prowadzenie swojej działalności i szkolenie swoich pracowników.

-Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować tak ważne szkolenie dla lokalnych przedsiębiorców i small biznesu. Ruszają nowe nabory na pozyskiwanie środków unijnych a nasi goście w sposób czytelny i wiarygodny wyjaśniają główne zasady naboru i warunki, jakie trzeba spełniać ubiegając się o środki unijne na prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Jako Związek Pracodawców staramy się być takim pomostem ułatwiającym kontakt naszych specjalistów z przedstawicielami lokalnego biznesu. Cieszymy się z dobrej frekwencji – powiedziała nam Barbara Zwierzyńska – Doskocz, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Pracodawcom udało się zaprosić do współpracy Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG w Legnicy, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr.

-Dwie ekspertki specjalnie przyjechały do nas na spotkanie. Panie przybliżają przedsiębiorcom szczegółowe warunki i zasady udzielania dotacji, rzetelnie informują o środkach unijnych. Poza samą wiedzą, którą można tutaj zdobyć, tego typu spotkania są znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, porozmawiania i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami – dodaje pani prezes.

Aleksandra Kukuła z Punktu Informacyjnego Funduszu Europejskich mówiła o dotacjach unijnych w ramach budżetu na lata 2021-2027, natomiast o dotacjach na rozwój kompetencji pracowników, opowiadała Joanna Milczarz, dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Usług Finansowych Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG.

Spotkanie zakończyła wspólna dyskusja i indywidualne konsultacje.

Maksymalna wartość dofinansowania umowy dla jednego przedsiębiorstwa:

25 000,00 zł dla mikro przedsiębiorcy,

45 000,00 zł dla małego przedsiębiorcy,

65 000,00 zł dla średniego przedsiębiorcy,

100 000,00 zł dla dużego przedsiębiorcy.

 
DSC_0043
DSC_0046
DSC_0048
DSC_0053
DSC_0055
DSC_0057

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.