Gminny Dzień Dziecka w Jerzmanowej udowodnił, że zarabianie i wydawanie to najlepsza forma zabawy. Teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki dla dzieci w różnym wieku.
Wydarzenie przyciągnęło tłumy uczestników. Zabawa w miasteczku biznesowym polegała na zarabianiu pieniędzy, używając lokalnej waluty o nazwie „goldiaki”. Dzieci mogły zdobywać je, wykonując zadania na 15 różnych stanowiskach tematycznych, z których każde oferowało inną profesję do wypróbowania. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi lekarze, archeolodzy, elektrycy, lakiernicy, malarze, artyści, cukiernicy, stolarze, rolnicy, krawcowe, jubilerzy, bibliotekarze, żołnierze-saperzy, strażacy i policjanci.
Każde stanowisko zapewniało wyjątkowe zadania i wyzwania, które dzieci musiały wykonać, aby zarobić specjalne pieniądze, które można było wydać w strefie rozrywki oferującej oszałamiający wybór atrakcji m.in.: dmuchańce, trampoliny, kule bumperball, elektroniczny paintball, park linowy, a nawet możliwość przejażdżki konnej lub wozem strażackim. Prawdziwą metamorfozę przejść można było w salonie oferującym malowanie twarzy, tatuaże czy kolorowe warkoczyki, by później nakręcić szałowy pamiątkowy filmik w „Foto budce 3D”. Każdy mógł znaleźć coś interesującego i pasującego do swoich zainteresowań. Dla spragnionych i zmęczonych zabawą czekał foodtrack, w którym panie z Koła Gospodyń Wiejskich serwowały hot-dogi, gofry, popcorn, frytki oraz przepyszną lemoniadę w dwóch smakach. Imprezę zwieńczył festiwal kolorów.
Gminny Dzień Dziecka w Jerzmanowej był niezapomnianym wydarzeniem, które dostarczyło mnóstwo radości całym rodzinom. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonała okazja do nauki i rozwijania umiejętności w różnych dziedzinach.
Za naszym pośrednictwem organizatorzy ślą ogromne podziękowania dla osób, które wsparły imprezę tworząc dla dzieci profesjonalne i atrakcyjne stanowiska zabawy. Podziękowania należą się pracownikom Banku Spółdzielczego w Głogowie, przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, druhom OSP Jerzmanowa, paniom z KGW Smardzów, Potoczek, Gaiki, Jerzmanowa, Kurowice, Bądzów, żołnierzom 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie, harcerzom z 125 Drużyny Harcerskiej „Husaria” w Jaczowie oraz Zbigniewowi Skowronkowi i firmie SPORT – GÓRSKI Jerzy Górski.
Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.
Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.
Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.
Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.
Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!
Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin, Sokratis Dioudis, został wybrany do najlepszej jedenastki PKO Ekstraklasy zakończonej wczoraj 10. serii spotkań. Otrzymał też powołanie do ścisłej kadry Grecji na mecze z Irlandią i Holandią w ramach eliminacji do EURO 2024.
Zespół Polne Maki z Grębocic zanotował kolejny sukces. Grupa miała swój występ na Stadionie Narodowym w Warszawie i zajęła III miejsce w kategorii talent artystyczny. Za podium przyszła również nagroda – 5 tys. zł.