×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Centrum rozrywki z biznes party dla dzieci w gminie Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka w Jerzmanowej udowodnił, że zarabianie i wydawanie to najlepsza forma zabawy. Teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki dla dzieci w różnym wieku.

Wydarzenie przyciągnęło tłumy uczestników. Zabawa w miasteczku biznesowym polegała na zarabianiu pieniędzy, używając lokalnej waluty o nazwie „goldiaki”. Dzieci mogły zdobywać je, wykonując zadania na 15 różnych stanowiskach tematycznych, z których każde oferowało inną profesję do wypróbowania. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi lekarze, archeolodzy, elektrycy, lakiernicy, malarze, artyści, cukiernicy, stolarze, rolnicy, krawcowe, jubilerzy, bibliotekarze, żołnierze-saperzy, strażacy i policjanci.

Każde stanowisko zapewniało wyjątkowe zadania i wyzwania, które dzieci musiały wykonać, aby zarobić specjalne pieniądze, które można było wydać w strefie rozrywki oferującej oszałamiający wybór atrakcji m.in.: dmuchańce, trampoliny, kule bumperball, elektroniczny paintball, park linowy, a nawet możliwość przejażdżki konnej lub wozem strażackim. Prawdziwą metamorfozę przejść można było w salonie oferującym malowanie twarzy, tatuaże czy kolorowe warkoczyki, by później nakręcić szałowy pamiątkowy filmik w „Foto budce 3D”. Każdy mógł znaleźć coś interesującego i pasującego do swoich zainteresowań. Dla spragnionych i zmęczonych zabawą czekał foodtrack, w którym panie z Koła Gospodyń Wiejskich serwowały hot-dogi, gofry, popcorn, frytki oraz przepyszną lemoniadę w dwóch smakach. Imprezę zwieńczył festiwal kolorów.

Gminny Dzień Dziecka w Jerzmanowej był niezapomnianym wydarzeniem, które dostarczyło mnóstwo radości całym rodzinom. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonała okazja do nauki i rozwijania umiejętności w różnych dziedzinach.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy ślą ogromne podziękowania dla osób, które wsparły imprezę tworząc dla dzieci profesjonalne i atrakcyjne stanowiska zabawy. Podziękowania należą się pracownikom Banku Spółdzielczego w Głogowie, przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, druhom OSP Jerzmanowa, paniom z KGW Smardzów, Potoczek, Gaiki, Jerzmanowa, Kurowice, Bądzów, żołnierzom 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie, harcerzom z 125 Drużyny Harcerskiej „Husaria” w Jaczowie oraz Zbigniewowi Skowronkowi i firmie SPORT – GÓRSKI Jerzy Górski.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!