×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Chaos parkingowy przy PCUZ. Będzie nowa organizacja ruchu

Mieszkańcy gminy Polkowice niejednokrotnie borykają się z kłopotem parkowania przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Brak wystarczającej ilości miejsc postojowych powoduje, że kierowcy szukają wolnego miejsca niemal wszędzie. Dostrzegając problem, władze PCUZ podjęły rękawicę i wprowadzają zmianę organizacji ruchu. Czy będzie lepiej? 

Nowa organizacja ruchu ma nie tylko usprawnić poruszanie się wokół polkowickiej przychodni, ale przede wszystkim zapanować nad chaosem komunikacyjnym. Dyrekcja placówki chce uporządkować parkowanie pojazdów poprzez wprowadzenie oznakowania parkingów dla karetek pogotowia, osób z niepełnosprawnościami i samych pacjentów.

W ramach zmian, miejsca dla pracowników zostaną wyznaczone wyłącznie za budynkiem przychodni. Przed głównym wejściem zostaną wyznaczone dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz po jednym – dla karetki pogotowia i zaopatrzenia przychodni. Nikt więcej nie będzie mógł tam wjeżdżać. Trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz dwa miejsca dla karetek przy bocznym wejściu pozostaną bez zmian. Straż miejska będzie częściej kontrolować sytuację wokół przychodni.

-Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, damy kierowcom czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji i przez około dwa tygodnie będziemy ich pouczać. Dopiero po tym czasie, jeśli nadal będą zdarzać się osoby, które parkują niezgodnie z oznakowaniem, będziemy wyciągać konsekwencje – zapowiada Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. – Jednocześnie zwiększymy częstotliwość kontrolowania tego terenu, mając nadzieję, że kierowcy szybko przyzwyczają się do nowego oznakowania, co w dużej mierze rozwiąże problemy z parkowaniem przy polkowickiej przychodni.

Pacjenci najczęściej korzystają z parkingu znajdującego się przy Biedronce.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

Ponad 5,5 miliona złotych na profilaktykę zdrowotną w Polkowicach

W gminie Polkowice rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja profilaktyczna pod hasłem: „Z sercem do mieszkańców”. To piętnaście programów i siedem zadań w ramach polityki zdrowotnej burmistrza Łukasza Puźnieckiego, z których mieszkańcy mogą korzystać w większości bezpłatnie i bez skierowań od lekarza.

Nowoczesny aparat USG w polkowickiej przychodni

Poradnia „K” w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Nowy aparat USG w technologii 4D będzie wykorzystywany w diagnostyce ginekologiczno – położniczej.

Klub Seniora przy PCUZ świętował siódme urodziny. Było jak w Japonii

Panie z Klubu Seniora działającego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych świętowały siódme urodziny działalności. Uroczystości odbyły się w klimacie japońskim, a wszystko dzięki jednej z pań, która zachwycona jest Krajem Kwitnącej Wiśni.

Nowoczesny sprzęt w polkowickiej przychodni. Wsparcie gmin

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt. Dzięki funduszom przekazanym przez władze Polkowic i gminę Grębocice, udało się doposażyć trzy gabinety stomatologiczne i jeden, w którym przeprowadzane są drobne zabiegi chirurgiczne. 

Bezpłatne badania w ramach „Białej Soboty”. Wielki sukces akcji

Pełnym sukcesem zakończyła się inauguracja „Białej Soboty” w gminie Polkowice. Mieszkańcy chętnie pojawili się w mobilnym autobusie, gdzie na miejscu mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskiej.

Podziękowania za poświęcenie w ciężkich czasach pandemii

Byli na pierwszym froncie walki z pandemią. Mieszkańcy zawsze mogli na nich liczyć. Pomagali najbardziej potrzebującym, współpracowali ze sobą, czuli też wielką odpowiedzialność. Władze Polkowic podziękowały i nagrodziły przedstawicieli wszystkich służb: medycznych, mundurowych za ich poświęcenie w okresie szczytu zachorowań na COVID-19.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.