×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Chaos parkingowy przy PCUZ. Będzie nowa organizacja ruchu

Mieszkańcy gminy Polkowice niejednokrotnie borykają się z kłopotem parkowania przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Brak wystarczającej ilości miejsc postojowych powoduje, że kierowcy szukają wolnego miejsca niemal wszędzie. Dostrzegając problem, władze PCUZ podjęły rękawicę i wprowadzają zmianę organizacji ruchu. Czy będzie lepiej? 

Nowa organizacja ruchu ma nie tylko usprawnić poruszanie się wokół polkowickiej przychodni, ale przede wszystkim zapanować nad chaosem komunikacyjnym. Dyrekcja placówki chce uporządkować parkowanie pojazdów poprzez wprowadzenie oznakowania parkingów dla karetek pogotowia, osób z niepełnosprawnościami i samych pacjentów.

W ramach zmian, miejsca dla pracowników zostaną wyznaczone wyłącznie za budynkiem przychodni. Przed głównym wejściem zostaną wyznaczone dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz po jednym – dla karetki pogotowia i zaopatrzenia przychodni. Nikt więcej nie będzie mógł tam wjeżdżać. Trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz dwa miejsca dla karetek przy bocznym wejściu pozostaną bez zmian. Straż miejska będzie częściej kontrolować sytuację wokół przychodni.

-Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, damy kierowcom czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji i przez około dwa tygodnie będziemy ich pouczać. Dopiero po tym czasie, jeśli nadal będą zdarzać się osoby, które parkują niezgodnie z oznakowaniem, będziemy wyciągać konsekwencje – zapowiada Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. – Jednocześnie zwiększymy częstotliwość kontrolowania tego terenu, mając nadzieję, że kierowcy szybko przyzwyczają się do nowego oznakowania, co w dużej mierze rozwiąże problemy z parkowaniem przy polkowickiej przychodni.

Pacjenci najczęściej korzystają z parkingu znajdującego się przy Biedronce.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

Nowoczesny aparat USG w polkowickiej przychodni

Poradnia „K” w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Nowy aparat USG w technologii 4D będzie wykorzystywany w diagnostyce ginekologiczno – położniczej.

Klub Seniora przy PCUZ świętował siódme urodziny. Było jak w Japonii

Panie z Klubu Seniora działającego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych świętowały siódme urodziny działalności. Uroczystości odbyły się w klimacie japońskim, a wszystko dzięki jednej z pań, która zachwycona jest Krajem Kwitnącej Wiśni.

Nowoczesny sprzęt w polkowickiej przychodni. Wsparcie gmin

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt. Dzięki funduszom przekazanym przez władze Polkowic i gminę Grębocice, udało się doposażyć trzy gabinety stomatologiczne i jeden, w którym przeprowadzane są drobne zabiegi chirurgiczne. 

Bezpłatne badania w ramach „Białej Soboty”. Wielki sukces akcji

Pełnym sukcesem zakończyła się inauguracja „Białej Soboty” w gminie Polkowice. Mieszkańcy chętnie pojawili się w mobilnym autobusie, gdzie na miejscu mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskiej.

Podziękowania za poświęcenie w ciężkich czasach pandemii

Byli na pierwszym froncie walki z pandemią. Mieszkańcy zawsze mogli na nich liczyć. Pomagali najbardziej potrzebującym, współpracowali ze sobą, czuli też wielką odpowiedzialność. Władze Polkowic podziękowały i nagrodziły przedstawicieli wszystkich służb: medycznych, mundurowych za ich poświęcenie w okresie szczytu zachorowań na COVID-19.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Autobus rusza w trasę

Gmina Polkowice wraz z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców miasta i całej gminy na bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Pierwsza okazja już w najbliższą sobotę, 4 czerwca.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.