×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Chcą doprowadzić szybki internet do każdego domu

Na terenie Gminy Kotla zakończono budowę światłowodu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Inwestycja ta nie zlikwidowała jednak tzw. białych plam na mapie gminy. Mieszkańcy, którzy mają problemy z dostępem do internetu mogą wziąć udział w kolejnych projektach.

Jak informują przedstawiciele Urzędu Gminy w Kotli, mimo próby rozbudowy sieci internetowej na obszar całej gminy rozmowy z beneficjentem projektu firmą Fibee I Sp. z o. o. nie odniosły zamierzonego skutku. Również interwencja bezpośrednio w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiedzialnym za „Program Operacyjny Polska Cyfrowa” nie umożliwiła rozbudowy inwestycji o pominiętych mieszkańców.

To jednak nie oznacza, że mieszkańcy nie mają szansy na polepszenie jakości połączenia z siecią www. Istniej bowiem możliwość ujęcia pominiętych adresów w przyszłych programach budowy szybkiego dostępu do sieci internet. Jednak uzależnione jest to od ilości zgłoszeń tak zwanych „białych plam”, czyli punktów adresowych, które nie znajdują się w zasięgu sieci dostępu do internetu umożliwiającej świadczenie usług dostępowych o przepustowości co najmniej 30 Mb/s.

– Prosimy o zgłaszanie takich punktów adresowych pod adresem udostępnionym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa [email protected] oraz od 1 stycznia 2023 r. zapotrzebowanie na usługę internetową można zgłaszać również przez platformę Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego dostępną na stronie: https://internet.gov.pl– zachęcają pracownicy urzędu gminy.

 

Wybrane dla Ciebie

Dzięki Fundacji KGHM dzieciaki pojadą na zieloną szkołę

Spółka KGHM Polska Miedź S.A. przekaże ponad milion złotych na letni wypoczynek dla dzieci z zagłębia miedziowego. Część środków zostanie wykorzystana także na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów.

Koźlice kontra… Koźlice. Wielki turniej bliźniaczych sołectw

Takiego turnieju wsi chyba jeszcze nie było. Na przeciw siebie staną bowiem mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna i… Koźlic w gminie Gaworzyce. Obie miejscowości słyną z przepysznych potraw, więc oczywiście na pierwszy plan wysuwa się konkurs kulinarny. Ale nie tylko samym smakiem będą żyć uczestnicy i widzowie turnieju. Zapowiadają się mega atrakcje!

Strażacy-ochotnicy z Kromolina dostaną nowy samochód!

Dobra wiadomość dotarła dzisiaj do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kromolinie w Gminie Żukowice. Właśnie podpisano umowę na zakup nowego, lekkiego wozu ratowniczo – gaśniczego. Do strażaków trafi wóz bojowy typu VW CRAFTER 35 4X4 4MOTION.

Zagrali w Chróstniku. Szachowi mistrzowie z Gminy Lubin

W świetlicy wiejskiej w Chróstniku spotkali się młodzi i nieco starsi mistrzowie gry w szachy. W trakcie turnieju wyłonili się najlepsi z najlepszych, a rywalizacja zorganizowana została w ramach projektu Gambit. Tego samego dnia odbył się również turniej Open w szachach błyskawicznych.

Pijany za kółkiem. Wpadł na gorącym uczynku

Dzisiejszej nocy, policjanci drogówki patrolujący legnickie ulice zauważyli samochód. Styl jazdy kierowcy wskazywał ana to, że wypił on wcześniej kilka głębszych.Mundurowi nie pomylili się, ą 27-letni obywatel Indii stanie niebawem przed sądem.

Wielki festyn rodzinny w Radwanicach z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zorganizowano wielki rodzinny piknik w urokliwym parku w Radwanicach. Były występy najmłodszych, gry i zabawy, dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy sprawnościowe, a przede wszystkim wyśmienita zabawa.