×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Chcą pilnować tego by wybory przebiegły prawidłowo

Członkowie ruchu społecznego Komitet Obrony Demokracji chcą zachęcić mieszkańców regionu do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Chcą również by to właśnie mieszkańcy, którzy zgłoszą się do komisji wyborczych czy na inne funkcje niezbędne przy przeprowadzeniu głosowania, pilnowali tego by wybory przebiegły zgodnie z prawem.

Komitet Obrony Demokracji chce obserwacji wyborów, dlatego wychodzi do mieszkańców regionu z projektem Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

– Wybory, które się zbliżają będą bardzo ważne, dlatego zależy nam na tym żeby je skontrolować, by były one porządnie przeprowadzone – powiedziała nam Jolanta Zalewska z Komitetu Obrony Demokracji, koordynator dolnośląski Obywatelskiej Kontroli Wyborów. – Przygotowaliśmy program informatyczny i chcemy się wspierać w obserwacji wyborów. Zależy nam na tym by wszystkie komisje w kraju były obsadzone członkami , sympatykami partii ale również Komitetu Obrony Demokracji.

Jak wspomina Jolanta Zalewska, w trakcie ostatnich wyborów pojawiły się liczne protesty i nieprawidłowości, które być może nie miałyby wpływu na ostateczny wynik wyborów, jednak teraz przedstawiciele komitetu chcieliby tego uniknąć. By wziąć udział w projekcie należy zgłosić swoją kandydaturę. Można zostać członkiem komisji wyborczej, obserwatorem lub tzw. mężem zaufania.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.