×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Czek z Polskiego Ładu właśnie się materializuje na sieć wodociągową

W gminie Radwanice wciąż rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych, stąd potrzeba ciągłej rozbudowy infrastruktury technicznej i budowlanej. Wójt Paweł Piwko podpisał właśnie umowę na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w kilku miejscowościach gminy Radwanice.

Radwanice to urokliwa i malowniczo położona gmina, dlatego nikogo nie dziwi, że tak chętnie wybierana jest przez osoby, które szukają spokoju i wytchnienia. Gmina ciągle się rozbudowuje, przybywają nowi mieszkańcy, budują się nowe osiedla domków jednorodzinnych.

Władze gminy podpisały właśnie umowę na budowę 6 kilometrów sieci kanalizacyjnej i ponad 8 kilometrów uzbrojenia sieci wodociągowej. Inwestycje realizowane będą w Buczynie, Sieroszowicach przy ul. Strzechy, Jakubowie w rejonie ulicy Świerkowej, Jesionowej i Dębowej, Dobromilu oraz w samych Radwanicach w obszarze ulic: Mechanicznej, Akacjowej, Roszarniczej, Głogowej, Wiązowej, Lnianej, Słonecznej, Gwiaździstej, Galaktycznej, Tenisowej, Promykowej, Lipowej i Krótkiej. Wykonany zostanie także wodociąg tranzytowy Radwanice – Przesieczna – Drożyna.

-Budujemy sieci w terenach już zamieszkałych jak i tych, które w niedalekiej przyszłości będą zasiedlone przez nowych mieszkańców. Osoby, które zamierzają osiedlić się w naszej gminie i chcą uzyskać informacje o możliwości i terminie uzbrojenia terenu zapraszam na mój dyżur do Urzędu Gminy w każdą środę od godziny 15. do 17 – zachęca wójt gminy Radwanice, Paweł Piwko.

Cała inwestycja pochłonie blisko 10 mln zł i dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 
nowe036
umowa3

Wybrane dla Ciebie

Kasę z Polskiego Ładu zainwestują w cyfryzację i nową ścieżkę rowerową

Blisko 10,8 mln zł trafi do budżetu gminy Rudna z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Z przyznanych środków z Polskiego Ładu, lokalne władze wybudują ścieżkę rowerową z Koźlic do Rudnej. Pozostałą część pozyskanej promesy, samorząd wyda na wdrożenie inteligentnego systemu segregacji odpadów komunalnych oraz na cyfryzację usług publicznych.

Pieniądze z Polskiego Ładu na trzy inwestycje w powiecie polkowickim

Blisko 15 milionów złotych zasili kasę powiatu polkowickiego z drugiego rozdania rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Za środki z Polskiego Ładu, władze powiatu zrealizują trzy ważne dla mieszkańców inwestycje.

Blisko 23 mln zł dla Polkowic z Polskiego Ładu. Bezpiecznie na szychtę

Niemal 23 mln zł dofinansowania otrzymała gmina Polkowice w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pieniądze w całości przeznaczone będą na remont ulicy Dąbrowskiego prowadzącej do kopalni ZG Rudna. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo i jakość jazdy kierowców.

Prawie 11 milionów złotych dla Gminy Żukowice

Dokładnie 10,8 mln zł wsparcia rządowego trafi niebawem do Gminy Żukowice. W drugim naborze wniosków do Polskiego Ładu gmina otrzymała wsparcie na trzy zaplanowane inwestycje.

Rządowe pieniądze z Polskiego Ładu dla samorządów na inwestycje

Szerokim strumieniem do gmin i powiatu zagłębia miedziowego popłyną rządowe środki w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Symboliczne czeki z wypisaną kwotą, jako pierwsi w naszym regionie otrzymali dziś samorządowcy z powiatu polkowickiego. Promesy osobiście wręczał minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Nowa sygnalizacja świetlna na lubińskim Zalesiu

Prawdopodobnie już po majówce, oddane do użytku zostanie zmodernizowane skrzyżowanie na lubińskim Zalesiu w okolicach sklepu Polka. Zamontowana tam została nowa sygnalizacja świetlna, powstała ścieżka rowerowa i fragment chodnika, przeniesiono przystanek autobusowy.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.