×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Wpisanie tej inwestycji do planu rozbudowy miejskiej infrastruktury drogowej to efekt konsultacji społecznych władz gminy. Mieszkańcy tej części miasta, blisko 15 lat czekają na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

-Jesteśmy uszczęśliwieni tym faktem, że po piętnastu latach doczekaliśmy się budowy naszej ulicy. Wszystko za sprawą naszego aktywnego radnego Roberta Drobiny – zauważa Katarzyna Babisz, mieszkanka ulicy Żarskiej.

Osiedle Polkowice Dolne to jedno z najszybciej rozwijających się dzielnic mieszkaniowych miasta.

-Cieszę się, że mieszkańcy tego odcinka ulicy Żarskiej, po długich latach oczekiwań, w końcu doczekali się swojego odcinka drogi. To bardzo dobra wiadomość. Rozwój infrastruktury drogowej jest ważny i poprawia bezpieczeństwo mieszkańców, a osiedle Polkowice Dolne rozwija się najszybciej w naszej gminie. Wnioskowałem o budowę tego odcinka ulicy Żarskiej w 2020, podczas gdy tworzyliśmy specjalny plan rozbudowy infrastruktury drogowej naszego osiedla, czyli Polkowic Dolnych – przypomina radny miejski Robert Drobina.

Zakres prac obejmuje budowę asfaltowej jezdni, chodników i wjazdów do posesji oraz wykonanie kanalizacji deszczowej i odwodnienie pasa drogowego.

– Budowa tego odcinka ulicy Żarskiej to jedna z dziewiętnastu inwestycji drogowych na Polkowicach Dolnych, które są realizowane w ramach planu opracowanego przez nas w 2020 roku. Konsekwentnie realizujemy ten projekt, mimo iż warunki gospodarcze od tego czasu znacznie się zmieniły. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Mieszkańcy Polkowic Dolnych od lat oczekują na te inwestycje drogowe, bo do swoich domów muszą docierać polnymi drogami, często w całkowitej ciemności lub wybudowane drogi w pewnym momencie się urywają. Dlatego w budżecie Polkowic zabezpieczamy dodatkowe kwoty na budowę dróg w tej części naszej gminy, reagując tym samym na zmieniające się warunki finansowe na rynku – informuje burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Inwestycja na ulicy Żarskiej pochłonie ponad 400 tys. zł i potrwa trzy miesiące, licząc od daty przekazania placu budowy.

Ogłoszony przez burmistrza Polkowic plan budowy i przebudowy infrastruktury drogowej na terenie Polkowic Dolnych zakłada wybudowanie nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych, oświetlenia czy miejsc parkingowych na tym osiedlu. Do tej pory powstały już ulice Kaktusowa i Jemiołowa. Gotowy już jest projekt odcinka ulicy Przemkowskiej, natomiast trwają przygotowania do opracowania dokumentacji technicznej na budowę ulic: Truskawkowej, Słubickiej i odcinka Fiołkowej.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Ogród marzeń w Domu pod Egidą pieczy zastępczej w Polkowicach

Starosta powiatu polkowickiego, Kamil Ciupak, jego zastępca Jan Wojtowicz, strażnicy miejscy, pracownicy PCPR-u zakasali rękawy i wspólnie przygotowali dla podopiecznych ogród z kwiatami i warzywami.

W Czerńcu powstaje nowa droga

Trwają intensywne prace związane z budową nowej drogi w Czerńcu w gminie Lubin. Prace powinny zakończyć się z końcem maja. Inwestycja pochłonie około 230 tys. zł.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Rządowe wsparcie na budowę Fiołkowej na Polkowicach Dolnych

W ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg, gmina Polkowice pozyskała blisko 850 tys. zł. Pieniądze w całości zostaną wydane na budowę ulicy Fiołkowej na Polkowicach Dolnych.

W Koźlicach powstaje nowa droga do osiedla domów jednorodzinnych

Ruszyła budowa nowej drogi od strony ogródków działkowych w Koźlicach w gminie Rudna. W ramach zadania powstaną indywidualne zjazdy i dojścia do posesji oraz miejsc odbioru odpadów. Inwestycja pochłonie ponad 180 tys. zł.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.