×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Darmowe autobusy na Dni Polkowic. Bezpiecznie zawiozą i odwiozą

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Polkowic świętować będą Dni swojego miasta. Główne imprezy zaplanowano tradycyjnie w Polkowickim Centrum Piknikowym. Tam ustawiona będzie scena, na której wystąpią zaproszeni artyści i muzyczne gwiazdy.

Organizatorem Dni Polkowic – podobnie jak w poprzednich latach – będzie Centrum Kultury.

-To nasza najważniejsza impreza. Nie tylko nasza, ale i mieszkańców Polkowic. Program jest zróżnicowany. Staraliśmy się dobrać go tak, aby był dopasowany do każdej grupy odbiorców, zarówno tych młodszych, jak i starszych. I tak jest. W sobotę będzie koncert O.S.T.R, czyli polska, stara szkoła rapu. Będzie również DJ Hazel na koniec imprezy sobotniej – wymienia Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach. – A w niedzielę? Organka oczywiście nie muszę przedstawiać. Nie muszę przedstawiać też choćby Piotra Cugowskiego.

W programie Dni Polkowic znaleźli się też m.in. Sławek Uniatowski, Kuba Szmajkowski oraz Tina Turner Show. Tradycyjnie, oprócz koncertów, Centrum Kultury zaplanowało wiele imprez towarzyszących. Będą warsztaty i różne atrakcje dla dzieci. Mieszkańcy wspólnie będą mogli też kibicować reprezentacji Polski w przygotowanej strefie kibica.

– Myślę, że szczególnym wydarzeniem 16 czerwca będzie mecz z Holandią. Zaczynają się w tym czasie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. To jedna z wielu wspaniałych atrakcji. Zapraszam wszystkich państwa do aktywnego udziału w święcie naszego miasta. 15 i 16 czerwca widzimy się w Polkowickim Centrum Piknikowym – zachęca burmistrz Wiesław Wabik.

Specjalnie dla wszystkich chętnych, którzy wybierają się na Dni Polkowic, gmina zapewnia bezpłatne kursy miejskiej komunikacji. Darmowe autobusy bezpiecznie dowiozą i odwiozą uczestników do okolicznych miejscowości. Będą to linie: 111, 333, 444 i 555.

Szczegółowy rozkład jazdy darmowych autobusów na Dni Polkowic 2024r.

 
plakat

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.