×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Dni Radwanic już w sobotę. Sławomir i Boys zapraszają

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Gminy Radwanice. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 czerwca. Na scenie amfiteatru w radwanickim parku zaprezentują się lokalne zespoły dziecięce i młodzieżowe. Natomiast po południu wystąpi zespół Winyl Band z największymi przebojami lat 80. i 90. Gwiazdą święta gminy będzie Sławomir.

Święto Gminy Radwanice poprzedzą tzw. imprezy towarzyszące. Mieszkańców gminy i gości zapraszamy już 10 czerwca do Domu Kultury na wernisaż wystawy autorstwa Piotra Wreczyckiego: „Gmina Radwanice w akwarelach”. W sobotę, 15 czerwca, zapraszamy już do parku, gdzie będzie się sporo działo. O godz. 16. na scenie amfiteatru rozpocznie się przegląd twórczości lokalnej. Wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowe ze Szkoły Podstawowej w Buczynie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach. Na scenie zaprezentuje się także zespół wokalno – taneczny „Frajda” oraz grupa baletowa i chór „Rybałci”.

O godz. 18. wystąpi grupa Winyl Band z największymi przebojami muzyki lat 80. i 90. Około 19.30 wystąpi Sławomir. Natomiast o 21. – legenda disco polo – grupa Boys. Około 22.00 rozpocznie się pokaz laserów, pół godziny późnej do wspólnej zabawy zaprosi wszystkich dj Mateusz Żyta.

Natomiast w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 10. na boisku sportowym Płomienia Radwanice rozpocznie się turniej piłkarski, natomiast o godz. 15. zapraszamy na plac Domu Kultury do wspólnego kibicowania polskiej reprezentacji na Euro 2024 w pojedynku z Holandią.

 
radwanice

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.