×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Dni Ścinawy w „nowym” porcie. Zapraszamy na weekend z muzyką

Już w najbliższą sobotę, w odnowionym porcie w Ścinawie rozbrzmi muzyka. Dwa dni zabawy nad Odrą na pewno przypadną Wam do gustu. Będzie Paweł Kwiecień, Dawid Krężel, grupa Nadmiar i Kosmos, a także Raz 2- Tribute to Maanam. Gwiazdą tegorocznego święta będzie Kamil Bednarek.

Dni Ścinawy wracają do portu! To właśnie tam, nad brzegiem Odry będzie się działo! W sobotę i niedzielę zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców Gminy Ścinawa. Będą koncerty, animacje dla najmłodszych, strefy relaksu i zabawy. Nie zabraknie pysznych przekąsek

1 czerwca (sobota)

Dni Ścinawy rozpocznie blok atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych, nieprzypadkowo, bo przecież 1 czerwca obchodzimy ich święto. Niezawodni i doświadczeni animatorzy zorganizują zabawy oraz konkursy z nagrodami. Pozostałą energię dzieci spożytkują na dmuchanym placu zabaw, który zostanie oddany im do zabawy całkowicie bezpłatnie!

Muzyczną część imprezy rozpoczną soliści z zespołu „Bez nazwy”, a po nich swoje umiejętności zaprezentują tancerze ze „Studia Balans”. Uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej w Tymowej przygotowali kolejny występ wokalny, a po nich na scenie zameldują się koledzy i koleżanki ze Ścinawy. Pouczającą, „Zdrową bajkę o Czerwonym Kapturku” zaproponuje grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna”, która działa przy CKiB, a sztuczkami oczaruje publiczność iluzjonista Paweł Kwiecień.

Punktem kulminacyjnym dla pierwszego dnia będzie 3. edycja „Nocy Klubowej Odra Dance Event”, podczas której zaprezentują się artyści doskonale znani fanom gatunków muzyki elektronicznej: Xeron Thant, Thomas Clarx, Alex McFeanly, Leon, Vnalogic oraz Damian Skóra.

2 czerwca (niedziela)

Drugi dzień rozpoczniemy sportowym akcentem, bo ścigać się będą młodzi cykliści w ramach Ligi Szkółek Kolarskich. Tradycyjnie przed publicznością w rodzinnej Ścinawie zaprezentuje się Dawid Krężel – zdolny muzyk, uczestnik wielkiego finału „Szansy na Sukces”. O rockowe brzmienia zadba doświadczony zespół „Nadmiar”, którego wokalista Damian Michalski, o charakterystycznym głosie, brał udział w 5. edycji– brał udział w The Voice of Poland. „Cosmos” to formacja, która jest autorem hitu: „Droga Pani, ale pani pachnie” z 10-milionowym wynikiem odtworzeń w serwisie YouTube. W świat twórczości Kory Jackowskiej zabiorze nas zespół „Raz 2- Tribute to Maanam”. Natomiast o godzinie 20:45 wręczona zostanie Nagroda Miasta i Gminy Ścinawa.

Wreszcie na scenie pojawi się wyczekiwany Kamil Bednarek. „Chwile jak Te”, to jeden z najpopularniejszych utworów w dorobku artysty, chociaż hitów jest naprawdę wiele i ciężko wymienić wszystkie. Ale odwołując się właśnie do tekstu tej piosenki: Takie chwile jak Te, nie zdarzają się zbyt często(…)” – to nie może Państwa zabraknąć na Dniach Ścinawy, zapraszamy!

 
444789942_847693114066593_5077532389110761966_n-712x1024

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.