×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Dobre praktyki w budowaniu relacji z mediami – szkolenie w Jerzmanowej

Związek Pracodawców Polska Miedź organizuje warsztaty szkoleniowe poświęcone dobrym praktykom w budowaniu relacji pracowników samorządowych z lokalnymi mediami. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 9 lutego, w Stodole Kultury w Jerzmanowej.

Jak budować relacje z mediami, na czym polega i jakie cechy ma dobra komunikacja, jak być wiarygodnym i jak wprowadzać dobre praktyki współpracy z dziennikarzami, jakich narzędzi i języka używać w dobie cyfryzacji i nowoczesnych technologii oraz co oznacza przyjazne środowisko współpracy? Tego wszystkiego dowiedzą się przedstawiciele zaproszonych firm, samorządów i instytucji w trakcie szkolenia, które zaplanowano już w najbliższy czwartek w Jerzmanowej. Warsztaty dla piarowców z urzędów gmin zaplanowano w zrewitalizowanej Stodole Kultury.

Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele najważniejszych mediów regionalnych, a gościem specjalnym będzie Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Szkolenie i dyskusję poprowadzi praktyk i teoretyk, Patrycja Jenczmionka-Błędowska, dziennikarz i wydawca w katolickim Radiu Rodzina i korespondentka Radia Plus Legnica.

-W dzisiejszym świecie wiele cennych inicjatyw ginie w gąszczu nadmiaru informacji, a o niektórych z nich nigdy nie usłyszymy. Umiejętność komunikowania istotnych celów naszych organizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi i stałego doskonalenia kompetencji w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, zaprosiliśmy na nasze szkolenie doświadczonych dziennikarzy, którzy wspólnie z przedstawicielami podmiotów członkowskich rozmawiać będą o tym, jak w sposób etyczny budować wzajemne relacje – podkreśla Piotr Karwan, wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź, pomysłodawca projektu.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie osób odpowiedzialnych za komunikację i promocję w jednostkach samorządowych, Związek Pracodawców planuje w niedalekiej przyszłości organizację kolejnych warsztatów i szkoleń.

 

Wybrane dla Ciebie

O dobrych praktykach w relacji samorząd – media. Pouczające szkolenie

Ponad 50 osób wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź poświęconym dobrym praktykom i relacjom na linii samorząd – media. Z dzisiejszych warsztatów, każdy wyniósł coś wartościowego dla siebie, poznał, jak funkcjonują sąsiednie samorządy w zakresie promocji i budowania swojego potencjału. 

Droga Głogów – Polkowice całkowicie zablokowana. Tir w rowie

Nagłe i intensywne opady śniegu totalnie zaskoczyły służby drogowe. W wielu miejscach na drogach panują ekstremalne warunki do jazdy. Na popularnej górce jerzmanowskiej, na odcinku Głogów – Polkowice, kierowca tira zatarasował całą drogę.

Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z czterech powiatów

Ponad 40 jednostek OSP z czterech powiatów naszego regionu otrzymało promesy na zakup drobnego sprzętu pożarniczego, który będzie służył Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. Symboliczne czeki druhom wręczali dziś posłanka Ewa Szymańska i Michał Pięta, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców. Ulgi, podatki, dotacje

Kilkadziesiąt osób skorzystało z udziału w bezpłatnym szkoleniu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Właściciele firm mogli dowiedzieć się o obowiązujących ulgach podatkowych, poznać zasady ubiegania się o dofinansowanie z programów pomocowych czy skorzystać z doradztwa inwestycyjnego.

KGHM dba o swoje przyszłe kadry. Ruszyli w „Drogę z Mistrzem”

Warsztaty, szkolenia, wykłady, praktyczna nauka zawodu – to wszystko oferuje spółka KGHM wspierając edukację w szkołach partnerskich w całym regionie zagłębia miedziowego. Taką opieką Polskiej Miedzi objętych jest dziewięć placówek, których uczniowie w przyszłości mogą zasilić kadrę oddziałów górniczych czy hutniczych.

Kolizja forda z renault w Lubinie. Nikomu nic się nie stało

Dziś wieczorem przy ulicy Bolesławieckiej w Lubinie doszło do groźnej kolizji trzech samochodów. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale dwa pojazdy zostały mocno uszkodzone. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej drogówki, którzy będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.