×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Dolnośląskie Święto Miodu i Wina już w najbliższy weekend!

Nie macie jeszcze pomysłu na weekend? Zapraszamy więc do Przemkowa na doroczne Dolnośląskie Święto Miodu i Wina. Impreza, która od lat gości w kulturalnym kalendarzu regionu z roku na rok przyciąga coraz więcej osób – was też nie może zabraknąć!

Tegoroczne Święto Miodu i Wina w Przemkowie to dwa dni doskonałej zabawy. Organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie zabrakło nikomu. Zarówno młodzi, jak i starsi na pewno znajdą coś dla siebie. Impreza zaplanowana jest na 24 i 25 września. Pierwszego dnia, od godziny 10., odbędą się XVIII Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Zespole Szkół w Przemkowie, VIII Rajd Rowerowy po Wrzosowej Krainie o puchar proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemkowie oraz impreza, która co roku przyciąga tłumy – XIX Ogólnopolski Bieg po Miód – ulicami Przemkowa z udziałem osób niepełnosprawnych. Patronat nad biegiem objął Jerzy Górski – mistrz świata w podwójnym triathlonie.

Nieco później, gdy już wszyscy biegacze i rowerzyści przekroczą metę, na estradzie ustawionej w parku Miejskim zaplanowano oficjalne otwarcie oraz rozdanie nagród dla zwycięzców Biegu Głównego XIX Ogólnopolskiego Biegu po Miód. Towarzyszyć temu będzie muzyka Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca Łastiwoczka oraz program dla dzieci w wykonaniu Centrum Uśmiechu. Po krótkiej przerwie technicznej przyjdzie czas na muzyczne szaleństwo – na scenie jako pierwszy wyjdzie Mateusz Krautwurst, potem grupa Defis.

Drugi dzień zabawy rozpocznie się mszą świętą w kościele prawosławnym pw. św. Michała Archanioła w Przemkowie. Spod świątyni uczestnicy mszy i zaproszeni goście przejdą do parku Miejskiego. Tam – o godz. 11.30 – odbędzie się podsumowanie konkursów „Wzorowa Pasieka” i „Wzorowe Gospodarstwo Pasieczne” Dolnego Śląska w 2022 roku oraz ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze miody odmianowe oferowane podczas święta.

Na scenie zaprezentują się Przemkowska orkiestra Dęta, Zespół folklorystyczny Marzenie, Zespół taneczny Cykady, a po nich do tańca porwie wszystkich gwiazda wieczoru – BARANOVSKI.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
plakat_2022_poprawiony

Wybrane dla Ciebie

Wciągnął nastolatkę w krzaki i usiłował zgwałcić. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Rejonowego w Głogowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Konradowi K., który odpowie za próbę gwałtu na nastolatce. Mężczyzna przyznał się do czynu, ale zasłania się niepamięcią spowodowaną zażyciem środków odurzających. Od chwili zatrzymania przez policję jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dwieście osób na starcie Biegu po Miód w Przemkowie! (ZDJĘCIA)

Ponad dwieście osób stanęło dziś na starcie XVIII Ogólnopolskiego Biegu po Miód. Zawody rozegrano w kilku kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Biegali niepełnosprawni wraz z opiekunami, najmłodsze dzieciaczki i trochę starsi. Uczestnicy Biegu Głównego natomiast mieli do pokonania odcinek o długości 5 km. Wszyscy otrzymali pamiątkową czarkę pysznego miodu.

W Polkowicach jak w Ciechocinku. Powstaje tężnia solankowa

W parku miejskim w Polkowicach powstaje tężnia solankowa. Już wkrótce mieszkańcy gminy i okolic będą mogli skorzystać z jej uroków i leczniczych właściwości. Inwestycja powstaje w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Wielki biwak historyczny w Legnicy

Jeśli nie macie jeszcze planów na sobotę, warto wybrać się dzisiaj po południu do Parku Miejskiego w Legnicy. Zaplanowano tam bowiem wielki biwak historyczny. Ponad stu wojaków w mundurach z epoki napoleońskiej stoczy bitwę. Patronat nad imprezą objęli prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski i starosta powiatu Adam Babuśka.

Strażacy walczyli o Puchar Burmistrza Jerzego Szczupaka

Strażacy ochotnicy z Gminy Przemków spotkali się na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie. Tym razem chodziło o sport, a nie gaszenie pożaru! Strażacy wzięli udział w IV Turnieju Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.