×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Dramat w Lubinie. Uratowali go w ostatniej chwili!

Powiedzieć, że to była ostatnia szansa na uratowanie mu życie to jakby nic nie powiedzieć. Inspektorzy z lubińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali z jednego z mieszkań bliskiego śmierci owczarka.

Jak informują członkowie TOZ weszli do jednego z mieszkań w Lubinie po tym jak otrzymali informacje o zagłodzonym i zaniedbanym psie. To co zobaczyli za drzwiami jednak przeszło ich najgorsze wyobrażenia.

– Owczarek niemiecki w stanie agonalnym we własnych odchodach i moczu słał się po ziemi z niedowładem kończyn zanikiem mięśni z żebrami i kośćmi niemalże przenikającymi przez skórę – mówią inspektorzy TOZ Lubin.

Błyskawicznie zapadła decyzja o odbiorze psa. Inspektorzy w tej sprawie potrzebowali asysty policji, jednak jak wynika ze słów członków TOZ – dyżurny nie podjął interwencji i przerwał rozmowę.

– Po wykonaniu telefonu do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przedstawieniu się przez inspektora, prosząc o asystę policji w odbiorze psa zostaliśmy rozłączeni, nie pierwszy raz – mówią inspektorzy TOZ. – Zadzwoniliśmy z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu zwierzęcia do Dioz, gdzie wspólnymi działaniami psiak został zabrany… Przy kolejnej interwencji w tym dniu podjętej przez DIOZ w Krzeczynie Małym, dzwoniąc z prośbą o wsparcie, dyżurny KPP w Lubinie również się rozłączył…. Nie było czasu trzeba było działać!

Jak ustalił Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, owczarek to jeszcze się dziecko. Pies jest tak zaniedbany, że natychmiast przetoczono mu krew. Nie mógł się podnieść o własnych siłach dlatego został wyniesiony na kocu do auta. Docierają do nas informacje, że pies był „prezentem komunijnym” dla dziecka.

 
1
3

Wybrane dla Ciebie

Mundurowi pomogli lubińskiemu TOZ-owi

Szkoły podstawowe i średnie oraz jeden ze sklepów zoologicznych z terenu Lubina przyłączyły się do zbiórki karmy i rzeczy potrzebnych zwierzakom, organizowanej przez lubińskich policjantów.

Wystawił psa za okno. Został skazany, a sunia szuka nowego domu

Na pięć miesięcy więzienia i 2,5 tysiąca złotych nawiązki na rzecz lubińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami skazał sąd mężczyznę, który swojego psa wystawił za okno na 9 piętrze bloku. Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego gdyby przerażonego psa nie zauważyła przypadkowa kobieta.

Zagłodzone i chore umierały na łańcuchu. DIOZ interweniował w Tymowej!

Dwa skrajnie zaniedbane psy odebrał wczoraj z posesji w Tymowej w gminie Ścinawa Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Interwencja nie była łatwa, a widok zamęczonych psów przeraża.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.