×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Druhowie OSP Ścinawa podsumowali miniony rok

Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawie podsumowała miniony rok. Przy okazji druhowie zaplanowali działania na najbliższe miesiące, a także głosowali za udzieleniem absolutorium zarządowi jednostki. W spotkaniu uczestniczył Eryk Górski – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie, który pogratulował pozytywnej oceny pracy prezesowi OSP w Ścinawie Pawłowi Świerżewskiemu.

Na zebraniu członków OSP Ścinawa obecni byli również zaproszeni goście: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz młodszy referent ds. obronnych i zarządzania Kryzysowego Wiktoria Zdobylak w ścinawskim UMiG, a także przedstawiciele władz powiatu lubińskiego. Strażacy mieli o czym rozmawiać. Jednostka działa prężnie, wyjeżdża do akcji i bierze udział w wielu przedsięwzięciach. Ściśle współpracuje również z władzami gminy, a druhowie teraz czekają na koniec remontu i oddanie do użytku wyremontowanej remizy.

– Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszego zebrania, w szczególności komendantowi Erykowi Górskiemu oraz burmistrzowi Krystianowi Kosztyle. Nasza współpraca z Gminą Ścinawa układa się bardzo dobrze, możemy na siebie liczyć. Spotykamy się wyjątkowo w centrum kultury, ponieważ obecnie prowadzona jest przebudowa naszej remizy, modernizacja na ogromną skalę, która pozwoli dostosować obiekt do obecnie panujących standardów. Nie ukrywam, że dla nas strażaków to kolejny bodziec do dalszej pracy. Jednocześnie dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania, także za jednogłośne udzielenie absolutorium, co jest dla nas potwierdzeniem, że działamy w profesjonalny sposób – podsumował prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego RP w Ścinawie Stanisław Świerżewski.

 
1-tytulowe-2-800x445
3

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.