×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Dwa miliony do podziału w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego

Dwa miliony złotych z budżetu zostanie przeznaczone na miękkie zadania w ramach tegorocznej edycji Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Ruszył już specjalny Punkt Konsultacyjny dla mieszkańców, którzy chcą złożyć wnioski. – Zachęcam wszystkich mieszkańców naszej gminy do składania swoich projektów. Któż, jak nie polkowiczanie wiedzą najlepiej, co jest potrzebne w ich otoczeniu – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Będzie to już siódma edycja PBO. O szczegółach i zasadach udziału w budżecie obywatelskim mówili przedstawiciele polkowickiego ratusza na specjalnej konferencji prasowej. Briefing zorganizowano na terenie Przedszkola Miejskiego nr 4, które było beneficjentem poprzedniej edycji budżetu.

– Naukowo-sensoryczny plac zabaw, z którego niemal codziennie korzystają nasze dzieci, to był strzał w dziesiątkę. A jako, że środki na jego budowę pochodziły z budżetu obywatelskiego, po godzinach otwarcia przedszkola plac jest dostępny dla innych mieszkańców – mówi Elżbieta Mysuna-Greń, dyrektor Przedszkola nr 4 .

Władze Polkowic podkreślają, jak ważny jest budżet obywatelski. Dzięki takiej inicjatywie, lokalna społeczność może sama zadecydować o wielu projektach, które uważa za pilne i konieczne.

– Któż, jak nie mieszkańcy wiedzą najlepiej, co jest potrzebne w Polkowicach. Dlatego gospodarzom tej gminy oddajemy instrument w postaci decydowania o tym, co w Polkowicach będzie się działo, co będzie budowane, jakie inwestycje powstaną. Na tym właśnie polega formuła budżetu obywatelskiego: na partycypacji, na udziale mieszkańców w procesie zarządzania miastem i gminą. Bardzo się cieszę, że to narzędzie cieszy się tak dużą popularnością. Przypomnę, że tylko w ciągu ostatnich trzech lat w głosowaniu nad projektami do Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego brało udział średnio ponad dwa tysiące osób, złożonych zostało średnio około trzydziestu projektów. I to one walczyły o pulę dwóch milionów złotych – przypomina burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Środki z budżetu obywatelskiego zostaną podzielone na miasto i sołectwa gminne.

– Zachęcam do składania wniosków. Dla mnie budżet obywatelski jest istotny także z tego punktu widzenia, że te pomysły są autentycznie wysondowane i przygotowane przez samych mieszkańców. To bardzo ważne – podkreśla burmistrz Polkowic.

Polkowicki Budżet Obywatelski to nie tylko projekty i inwestycje w obszarze inwestycyjnym, ale także społecznym.

– Budżet obywatelski to bardzo ważna inicjatywa także z punktu widzenia społecznego . Każdy polkowiczanin ma dzięki niemu realny wpływ na swoje otoczenie. Ale ja zachęcam szczególnie naszą młodzież, aby włączyła się w ten projekt i poszukała w nim dla siebie miejsca, wskazania tego, co jest im potrzebne – zachęca Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych.

W celu realizacji PBO, uruchomiono specjalny punkt konsultacyjny, który znajduje się w budynku przy ul. Górnej 2 (pok. 206, II p.). Informacje udzielane są także pod numerem tel. 76/847-41-45 w godzinach pracy urzędu, oraz mailowo: [email protected] Gotowe wnioski przyjmowane będą od 16 maja do 17 czerwca.

– Przez ten miesiąc można przyjść do naszego Punktu Konsultacyjnego, bądź z gotowym wnioskiem, bądź pobrać go i wypełnić na miejscu. Pracownicy merytoryczni z poszczególnych wydziałów będą tam pomagali naszym petentom, odpowiadali na wszelkie pytania i rozwiewali wątpliwości – deklaruje Anna Dziedzic, główny specjalista ds. inicjatyw gospodarczych w UG Polkowice.

Dodatkowo w każdy wtorek, w okresie od 9 maja do 19 czerwca w godz. od 15.30-17. w Punkcie Konsultacyjnym dyżur pełnić będą pracownicy referatu Inwestycji oraz Wydziału Planowania Przestrzennego, Geodezji i Nieruchomości.

Głosowanie nad zgłoszonymi projektami zaplanowano w terminie od 5 do 19 września. Każdy mieszkaniec gminy Polkowice będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybrany projekt.

MATERIAŁ SPONSOROWANY 

 
pbo_2023 (2)
pbo_2023 (3)
pbo_2023 (4)
pbo2023 (1)
pbo2023 (3)
pbo2023 (4)
pbo2023 (5)
pbo2023 (6)
pbo2023 (7)
pbo2023 (8)
pbo2023 (9)

Wybrane dla Ciebie

23 inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy gminy Polkowice wybrali inwestycje, które będą realizowane w ramach kolejnej już edycji Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej głosów oddano m.in. na budowę nowego miasteczka rowerowego wraz sygnalizacją świetlną na energię słoneczną.

Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Dobra wiadomość dla mieszkańców Polkowic, którzy planują złożenie wniosków na drobne inwestycje w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Magistrat wydłużył bowiem składanie dokumentacji o tydzień, co oznacza, że ostateczny termin minie 25 czerwca.

Budżet obywatelski naprawdę się opłaca. Sobin już skorzystał

O tym, że warto korzystać ze społecznej aktywności w ramach budżetu obywatelskiego przekonali się mieszkańcy Sobina. Właśnie dzięki tej możliwości, mieszkańcy tej wsi mogą pochwalić się nowym placem zabaw dla najmłodszych.

Osiedle Polanka wypiękniało. Nowe „zielone” inwestycje w ramach PBO

Na osiedlu Polanka w Polkowicach, w rejonie ulicy Jesionowej wybudowano plac rekreacyjny, a w okolicach Kalinowej powstał nowy skwer. Obie inwestycje zostały zrealizowane w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.