×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Dzieci z rodzin zastępczych bawiły się na festynie (ZDJĘCIA)

Były dmuchańce, były zabawki i gry sportowe, był też popcorn i wata cukrowa – dzieci z rodzin zastępczych działających na terenie powiatu lubińskiego wspólnie bawiły się na festynie w świetlicy w Osieku.

Te dzieciaki z rożnych powodów nie mogą być ze swoimi rodzinami. To inni stworzyli im dom – dom bezpieczny, ciepły i pełen zrozumienia. Kilka razy do roku rodziny zastępcze spotykają się, dzieci się poznają i mają okazje do wspólnej zabawy.

– Co roku staramy się organizować festyn integracyjny dla rodzin zastępczych. Robimy to od czterech lat, we wrześniu bo wtedy dzieci już są w trybie szkolnym – powiedział nam Artur Tórz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Pieczy Zastępczej w Lubinie.

Na terenie powiatu lubińskiego w domach dziecka i rodzinach zastępczych przebywa obecnie prawie 300 dzieci. Te, które pojawiły się w Osieku mogły spotkać się z Krecikiem i Panią Krecikową, na festynie pojawiły się również piłkarki ręczne MKS Zagłębie Lubin.

 

 

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.