×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Ludzie, determinacja i elastyczność. Mocne fundamenty rozwoju KGHM

Tysiące gości z całego świata, kilkanaście paneli dyskusyjnych, nowe wyzwania dla przedsiębiorców i samorządów. Dzisiaj ruszyła 30. edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Specjalne wystąpienie miał także prezes spółki KGHM, który przedstawił plany Polskiej Miedzi w obliczu globalnych wyzwań klimatycznych i gospodarczych.

Hasłem rozpoczętego dziś Forum Ekonomicznego w turystycznej stolicy Karkonoszy jest motto: „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Wśród ponad 6 tysięcy gości są przedstawiciele 56 krajów, w tym krajów Azji centralnej i Stanów Zjednoczonych. Przez trzy dni trwania forum uczestnicy będą rozmawiać o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego i współczesnych wyzwaniach dla gospodarki.

Gościem paneli dyskusyjnych był dzisiaj m.in. wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin, który odwiedził także namiot sferyczny KGHM-u, w którym prezes Polskiej Miedzi przedstawił nie tylko świetne półroczne wyniki spółki w obszarze finansowym i produkcyjnym, ale omówił również działania firmy w obliczu nowych wyzwań klimatycznych.

-To jest tak, że ten rok, który jest bardzo dobry jeśli chodzi o warunki makroekonomiczne, to jest pierwszy rok, kiedy mamy wiatr w plecy, pcha nas do przodu i mamy wsparcie. Nic nie przyszło z niczego, to jest ciężka praca i wysiłek całego zespołu i całej ekipy. Są trzy czynniki, które nam w tym pomogły. Po pierwsze, to jest kwestia ludzi. KGHM to jest firma z tradycjami, to wiele pokoleń górników, hutników, specjalistów, często pracują całe rodziny, to są ludzie, którzy zjedli zęby na tej pracy. I tę tradycję łączymy ze świeżą krwią. Do zespołu dołączyły osoby z innym spojrzeniem, innym podejściem do biznesu. Ta synergia jest jedną z przyczyn naszych sukcesów. Druga kwestia to determinacja. Mamy ambitnych ludzi, którzy nie zadowalają się na poziomie minimalnych. To pokazały głównie czasy COVID-u. Ostatnia sprawa to jest elastyczność, dzięki której przeszliśmy przez ten ostatni trudny okres, wzmocnieni realizując zobowiązania akcjonariuszy i pracowników. Ale musieliśmy poruszać się elastycznie, nie mogliśmy sobie pozwolić na to, żeby płynąć jednym obranym kursem, jak duży kontenerowiec, który utknął w śluzie. Dzięki elastyczności jesteśmy w stanie zawsze przezwyciężać trudne sytuacje dla naszego rozwoju. Ludzie, determinacja i elastyczność, te czynniki nam bardzo dużo pomogły – mówił podczas eventu Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Wśród gości na spotkaniu poświęconym planom spółki w obliczu wyzwań klimatycznych byli m.in. wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski i silna reprezentacja Zagłębia Miedziowego: prezydenci Legnicy Tadeusz Krzakowski i Głogowa, Rafael Rokaszewicz, burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, wójtowie gminy Jerzmanowa, Lesław Golba i gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

Przed eventem zorganizowanym w namiocie KGHM-u, prezes spółki Marcin Chludziński odebrał z rąk wicepremiera Jacka Sasina, nagrodę „Firma Roku”.

 

Wybrane dla Ciebie

Po raz trzeci wybiorą wybitnych rodaków. Ambasador Polski 2021!

Rusza trzecia edycja prestiżowego plebiscytu „Ambasadora Polski 2021”, organizowanego przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Zgodnie z zasadami, miedziowy holding wyróżnia w ten sposób najwybitniejszych rodaków rozsławiających nasz kraj, dzięki osiągnięciom w dziedzinach nauki, kultury i sportu.

Ruszyły zapisy na Bieg o Lampkę Górniczą (ZDJĘCIA)

1000 – taki jest limit osób, które będą mogły w tym roku wystartować w Biegu o Lampkę Górniczą. Warto się pospieszyć, bo wolne miejsca szybko znikają, a bieg już 7 listopada.

Ratownicy z KGHM sprawdzili się w Karłowie (ZDJĘCIA)

Ratownicy z KGHM Polska Miedź S.A. zajęli wysokie miejsce w 26. Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim w Karłowie.

KGHM przygotowany na czwartą falę pandemii. Mają sprawdzone procedury

Spółka KGHM nie obawia się czwartej fali pandemii. – W tym najtrudniejszym czasie pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie przetrwać najcięższe chwile zachowując ciąg produkcyjny, dzięki wysiłkowi całej załogi. Obserwujemy oczywiście sytuację pandemiczną i będziemy reagować – zapowiada prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński.

Giganci polskiej sceny wystąpią z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM

Już w sobotę, 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się wielki jubileuszowy koncert KGHM. Na scenie wystąpią prawdziwe muzyczne gwiazdy: Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska i Dawid Kwiatkowski. Artyści wykonają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

Szef KGHM wśród sygnatariuszy listu intencyjnego ws. doliny wodorowej

30. Jubileuszowe Forum Ekonomiczne w Karpaczu przeszło już do historii. Spotkanie świata polityki, biznesu, samorządu obfitowało w wiele ważnych paneli dyskusyjnych, debat i kuluarowych spotkań. Podczas Forum przyznano prestiżowe nagrody, w tym – nagrodę Firmy Roku dla spółki KGHM Polska Miedź S.A. Szef Polskiej Miedzi uczestniczył w panelach poświęconych zielonej energii i kształceniu zawodowym. Podpisał […]

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.