×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Egzotycznie, barwnie i muzycznie. Kyczera wędruje po regionie

„Świat pod Kyczerą” zawitał do naszego regionu. Barwny korowód przeszedł ulicami Chobieni w gminie Rudna. Artyści z zespołów folklorystycznych z całego świata zawitają dzisiaj do Polkowic, a jutro wystąpią na koncercie galowym w Liścu, w gminie Lubin.

Po okresie pandemicznym, międzynarodowy festiwal folklorystyczny powrócił do miast, gmin i wsi. To już 25. jubileuszowa edycja tego barwnego festiwalu. Na inaugurację, artyści z całego świata zawitali wczoraj do Chobieni, w gminie Rudna. Tradycyjnie odbyła się uroczysta parada wszystkich zespołów, a później publiczność wysłuchała koncertu galowego.

Dzisiaj Kyczera zwita do Polkowic. O godz. 15.30 w rynku nastąpi prezentacja zespołów, a godzinę później w amfiteatrze odbędzie się uroczysty koncert. W niedzielę artyści będą już w Liścu, w gminie Lubin.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie nowy chodnik w Studzionkach w gminie Rudna

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego chodnika w Studzionkach w gminie Rudna. W tej sprawie wójt Adrian Wołkowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja potrwa około trzech miesięcy i pochłonie ponad 260 tys. zł.

Rowerzysta „wydmuchał” prawie trzy promile! Ledwie stał na nogach

Blisko trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie pewien rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Rudnej. Niestety nie był to odosobniony przypadek. Tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie udaremnili jazdę trzem innym nietrzeźwym amatorom dwóch kółek.

Nowa atrakcja w Wądrożu. Drewniana wiata już stoi

Mieszkańcy Wądroża w gminie Rudna mogą już w pełni korzystać z nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji. W miejscowości powstała bowiem drewniana wiata do wspólnego biesiadowania i spotkań. Inwestycja pochłonęła blisko 110 tys. zł.

Zaproszenie na piknik ceramiczny do Rudnej

Ciekawe wydarzenie dla mieszkańców gminy Rudna przygotowało lokalne Centrum Kultury. W najbliższy piątek, 15 lipca, na podwórku pracowni przy ulicy Ścinawskiej odbędzie się piknik ceramiczny. Warsztaty są całkowicie bezpłatne.

Festiwal Świat pod Kyczerą odwiedził Legnicę

Było kolorowo, radośnie i zachwycająco. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat Pod Kyczerą” odwiedził Legnicę.

Kyczera w Chobieni, Polkowicach, Liścu i Legnicy

Barwnym korowodem i uroczystym koncertem, dziś w Chobieni, w gminie Rudna, rozpoczyna się w naszym regionie Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. W tegorocznym festiwalu weźmie udział rekordowa liczba artystów z całego świata.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.