×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Ekspresowe tempo inwestycji. Nowa droga w siedem godzin

Wystarczyło kilka godzin, by w pełni wyremontować odcinek drogi powiatowej z Polkowic do Trzebcza. W tym czasie powstała nowa, 300-metrowa nawierzchnia. Dzięki tej drobnej, ale jakże ważnej inwestycji, znacząco poprawi się bezpieczeństwo, jak i komfort kierowców podróżujących tym fragmentem drogi.

Siedem godzin – tyle trwała przebudowa drogi powiatowej na odcinku Polkowice – Trzebcz. Na 300-metrowym fragmencie, tuż za siedzibą komendy PSP, położono nowy asfalt.

– Dziękuję za wyrozumiałość wszystkim, którzy przez te siedem godzin trwania remontu drogi musieli wybrać trasę alternatywną, ale chyba się opłacało. Niby to niedużo, a jednak cieszy. Miałem świadomość, że jest to jeden z najbardziej wyeksploatowanych odcinków drogi powiatowej w naszej gminie – mówi Jan Wojtowicz, wicestarosta powiatu polkowickiego.

Inwestycja pochłonęła niecałe 70 tys. zł i w całości została sfinansowana z budżetu powiatu polkowickiego.

– Czekaliśmy aż zakończą się prace przy drodze ekspresowej S3 na tym odcinku i przestanie się tam poruszać ciężki sprzęt wykonawcy drogi. W porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad skoordynowaliśmy te działania – dodaje wicestarosta Wojtowicz.

Niedawno oddano do użytku 2-kilometrowy wyremontowany odcinek drogi Trzebcz – Komorniki.

 

Wybrane dla Ciebie

Rudna, Ścinawa i Prochowice jednym głosem w sprawie remontu drogi

Trzy gminy walczą o kompleksową przebudowę drogi wojewódzkiej na odcinku Lisowice – Nieszczyce. W tej sprawie samorządowcy skierowali już wspólny wniosek do zarządcy drogi – Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Remont drogi Pieszkowice – Żelazny Most

Od dziś do 27 listopada potrwają utrudnienia na odcinku drogi wojewódzkiej pomiędzy Pieszkowicami a Żelaznym Mostem. Drogowcy przystępują tam bowiem do prac remontowych. W związku z zamknięciem tego fragmentu jezdni, zmianie ulegną kursy autobusów linii nr 5 i 30.

Nowa droga w Trzebczu w dwa miesiące

Droga łącząca Trzebcz z Komornikami w gminie Polkowice jest jak nowa. Zmodernizowano nawierzchnię, poprawiono pobocza z tzw. mijankami. Dopełnieniem inwestycji było wyniesienie przejścia dla pieszych i budowa nowego chodnika prowadzącego do pobliskiej świetlicy wiejskiej. Zadanie po połowie sfinansowały gmina i powiat polkowicki. 

Rusza drugi etap modernizacji drogi w Moskorzynie. Będzie bezpieczniej

Już wkrótce rozpocznie się drugi etap modernizacji drogi powiatowej w Moskorzynie. Umowę na przekazanie placu budowy podpisali dziś przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych i generalny wykonawca inwestycji.

Będą utrudnienia dla kierowców

Od najbliższego poniedziałku, 20 września, zaczną obowiązywać zmiany w ruchu na trasie Komorniki – Trzebcz. Tego dnia rozpocznie się bowiem ostatni etap remontu i przebudowy fragmentu tej drogi. Cała inwestycja pochłonie pół miliona złotych i potrwa do końca września.

Mieszkańcy Koskowic doczekają się przebudowy drogi. Ważna inwestycja!

Starosta powiatu legnickiego ogłosił dzisiaj przystąpienie do przebudowy drogi w Koskowicach, między Legnicą a miejscowością Ujazd Górny. Z inwestycji najbardziej cieszą się sami mieszkańcy Koskowic, którzy od lat narzekają na wzmożony ruch pojazdów i fatalny stan nawierzchni.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.