×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Emerytowany górnik z ZG Rudna nowym sołtysem Żukowa

W gminie Polkowice trwają wybory nowych sołtysów i rad sołeckich. W ostatnich dniach, nowego sołtysa wybrali mieszkańcy Żukowa, którym został Dariusz Janas – emerytowany górnik. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Na pięcioletnią kadencję wybrano także radę sołecką.

Dotychczasowa sołtys Żukowa, Jadwiga Kowal, pełniła swoją funkcję przez ostatnie dwie kadencje, czyli dziewięć lat. W tym roku nie kandydowała. Podziękowała jednak swoim mieszkańcom za dotychczasową współpracę. Sama też otrzymała liczne podziękowania, m.in. od burmistrza Wiesława Wabika. Mieszkańcy zgłosili jedną kandydaturę na sołtysa – Dariusza Janasa… i został wybrany. Dariusz Janas mieszka w Żukowie od 2016r., jest emerytowanym górnikiem, pracował w kopalni ZG Rudna.

– Chcę jeszcze bardziej scalić nasze sołectwo – mówi sołtys Dariusz Janas. – Działało i działa wspaniale. Mieliśmy świetną radę sołecką. Zrobiono już bardzo dużo, a jeszcze wiele jest przed nami. Jak wszędzie. Najważniejsi dla mnie są ludzie. Bez ludzi nie ma sołtysa, nie ma rady sołeckiej, nie ma burmistrza. Pracuje się dla ludzi. Oni też potrzebują pomocy. Bywają takie sytuacje, że nie mają do kogo się zwrócić. A my: sołtys i rada sołecka jesteśmy tymi pierwszymi osobami, do których człowiek może się zwrócić i prosić o jakąkolwiek pomoc.

Owocnej współpracy z lokalną społecznością, nowemu sołtysowi życzył także burmistrz.

– Mieszkańcy Żukowa zdecydowali, że sołtysem zostanie Dariusz Janas – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Był to wybór jednomyślny. To bardzo pozytywna i miła osoba. Myślę, że będzie między nami merytoryczna, życzliwa i zrozumiała współpraca przez najbliższe lata. Nie mogę się doczekać, kiedy po wyborach sołtysów będę mógł się spotkać z nimi wszystkimi w ratuszu.

Mieszkańcy wybrali także nową radę sołecką. Jej członkami zostali: Katarzyna Cirko-Probola, Łukasz Błauciak, Barbara Andrzejak, Agnieszka Gorczyca i Arkadiusz Rusinko.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.