×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Emilian Stańczyszyn nowym prezesem polkowickiego PGM

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. Jacka Kaszubę zastąpił Emilian Stańczyszyn, twórca i pierwszy prezes tej spółki. Na potrzeby objęcia nowej funkcji, Stańczyszyn zrzekł się mandatu radnego miejskiego.

O tym, że Stańczyszyn obejmie stanowisko kierownicze w jednej z gminnych spółek, poinformował sam zainteresowany na inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej.

-Otrzymałem propozycję objęcia kierowniczego stanowiska w spółce gminnej, dlatego rezygnuję z mandatu radnego Rady Miejskiej jeszcze przed moim zaprzysiężeniem – powiedział nieoczekiwanie Stańczyszyn.

Teraz już wiadomo, że objął funkcję prezesa w polkowickim PGM-ie zastępując Jacka Kaszubę.

-Jednym z moich głównych celów jest rozwój budownictwa mieszkaniowego między innymi w obszarze Polkowic Dolnych. Bez współpracy gminy Polkowice ze spółkami, takimi jak PTBS czy PGM, nie będzie to możliwe. W związku z tym, PGM i nowego prezesa czekają wyzwania związane z budową całej potrzebnej infrastruktury, jak sieć wodno-kanalizacyjna czy ciepłociąg. To poważne zadania. Bardzo mi też zależy, aby w jak najmniejszym stopniu obciążały one budżet gminy Polkowice. To kolejne wyzwanie dla pana prezesa. Oczywiście, właśnie po to, aby podjąć się tych wyzwań w roli prezesa PGM-u, musiał on zrezygnować z mandatu radnego. Proszę mi wierzyć, tej decyzji nie podjął szybko i bez emocji, ponieważ zawsze był związany z samorządem, a przez wiele lat właśnie w roli radnego. Tak jednak, jak powiedziałem na sesji, jeżeli wśród radnych będzie wola podjęcia poważnych zadań w charakterze menadżerskim, to będę się nad tym poważnie zastanawiał i brał to pod uwagę. Przy stanowiskach istotnych dla zarządzania naszą gminą będę oczekiwał jednak, aby nie łączyć ich z mandatem w radzie miejskiej – powiedział Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

We wrześniu 2022r. PGM świętowało 40-lecie swojej działalności.

 
nowe011

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.