×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Emocjonujące wybory sołeckie w gminie Polkowice

Kolejne wybory sołtysów i rad sołeckich w gminie Polkowice za nami. Tym razem swoich „szefów” wybierali mieszkańcy Moskorzyna i Biedrzychowej. Emocje były w Moskorzynie, gdzie o stanowisko sołtysa rywalizowało dwoje kandydatów. 

Wybory w Moskorzynie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że w świetlicy wiejskiej, gdzie odbywało się głosowanie, zabrakło krzeseł. Do urny poszły 84 osoby. Na urząd sołtysa zgłoszono dwie kandydatury i Piotra Pląskę. Mieszkańcy wybrali Dorotę Szubałę, na którą zagłosowało 52 mieszkańców, natomiast na Piotra Pląskę oddano 31 głosów.

-Kiedy jest już dwóch lub więcej kandydatów to w trakcie wyborów są większe emocje – stwierdza Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.- Najważniejsze, że są chętni do kandydowania, ponieważ praca sołtysa nie jest łatwą pracą, mówią to mieszkańcy, mówią to sami sołtysi. Wierzę, że mieszkańcy wybiorą sołtysa, który godnie będzie reprezentował ich wszystkich.

Dorota Szubała jest mieszkanką Moskorzyna od 26 lat. Przez ostatnie dwie kadencje była sołtysem tej wsi.

– Dziękuję mieszkańcom za wybór – mówi. – Wiele udało nam się zrobić, ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Będziemy zabiegali, wraz z Radą Sołecką o różne granty i dofinansowania zarówno dla dużych spraw jak i do małych. Mam nadzieję, że uda nam się to w dużym stopniu. Mamy wiele pomysłów. Najszybciej uda nam się chyba odnowić naszą kapliczkę.

Wybrano także radę sołecką. Jej członkami zostali: Anna Bełkowska, Anetta Gościniak, Alicja Niziołek, Janusz Pawłowski i Małgorzata Wnuk-Pawłowska.

Wybory sołeckie odbyły się również w Biedrzychowej. Sołtysem została Anna Kienast, natomiast w skład rady sołeckiej weszli: Grzegorz Gregorek, Grażyna Szlag, Marcin Kienast, Adrianna Czerniawska i Tadeusz Żmigrodzki.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.