×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Filozofia Kaizen w przedsiębiorstwie, czyli jak doskonalić zarządzanie

Czym jest filozofia Kaizen, jak najlepiej wdrożyć jej zasady w funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa, co mówią właściciele firm, którzy odważyli się wdrożyć nowe procedury w zarządzaniu organizacją i zasobem ludzkim.

O tym wszystkim dyskutowano dzisiaj podczas śniadania biznesowego zorganizowanego przez Związek Pracodawców Polska Miedź. Spotkanie odbyło się w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w reprezentacyjnym biurowcu Letia Business Center. Motywem przewodnim było: „Czy transformacja organizacji w oparciu o podejście Kaizen/Lean to dobry wybór na trudne czasy”?

Zaproszonych gości przywitali gospodarze dzisiejszego śniadania, Beata Staszków, szefowa Związków Pracodawców i Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

-Bardzo zależy nam na tym, abyście w swobodnych warunkach, śniadaniowo – networkingowych, spotkali się biznesowo, bo być może dzięki takim spotkaniom i nowym znajomością wynikną potencjalne korzyści biznesowe – przywitała gości prezes ZZPM, Beata Staszków.

Podczas spotkania, Aleksandra Jurkiewicz z departamentu klastrów Legnickiej Strefy, przybliżyła ogólne zasady wsparcia przedsiębiorców i współpracy z klastrami. O filozofii Kaizen w zarządzaniu w przedsiębiorstwach mówiła natomiast Marta Kanus, konsultant zarządzający Kaizen Instytut Polska.

-Kaizen jest metodologią, która polega na ciągłym doskonaleniu organizacji, małymi krokami staramy się zmierzać do realizacji i osiągania dużych celów. Krok po kroku, by nie wzbudzać zaniepokojenia wśród pracowników. Staramy się na początku zbadać organizację, w którym miejscu się znajduje, jakie projekty optymalizacyjne można wdrożyć, czyli analizujemy stan obecny, robimy diagnozę organizacji. Kolejny etap polega na tym, żeby rozwinąć osoby pracujące, by mogły sobie swobodnie poradzić z działaniami, wyznaczonym celem, odpowiednio zarządzić zasobem ludzkim, czy wdrożyć projekty. Wybieramy liderów, którzy zarządzają swoimi pracownikami operacyjnymi i staramy się zorganizować tak miejsce pracy, by wszystko było uporządkowane, by każdy mógł czuć się swobodnie, by pracownicy czuli się dobrze i komfortowo, ale też szukali potencjału doskonalenia. Staramy się też uczyć ludzi nabycia umiejętności dostrzegania marnotrawstwa, bo wokół nas jest bardzo dużo marnotrawstwa – powiedziała nam Marta Kanus.

Partnerami Kaizen Instytut Polska są m.in. PKP Energetyka, Maine Master, spółka KGHM – Lubinpex.

-Działamy wspólnie z Kaizen Instytut od 2017 rok, wtedy zaczęła się nasza podróż. Od tego momentu zaczęliśmy analizować nasze procesy i zaczęliśmy wdrażać rozwiązania, które wspólnie opracowaliśmy z naszym partnerem. One dotyczyły ogólnie sektora zarządzania. Główne rzeczy, które zaczęliśmy robić, to odpowiednie przygotowanie sobie warsztatu pracy i dobrze się zorganizować. Wdrożyliśmy pewne narzędzia, które usprawniają prace i pozwalają pójść dwa kroki szybciej w organizacji pracy i zarządzaniu – mówił Andrzej Krzywoń, pełnomocnik zarządu ds. programu Krok po Kroku w PKP Energetyka.

Kaizen obecne jest także w samorządach, m.in. w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu.

 

Wybrane dla Ciebie

Pracodawcy zaprosili samorządowców i przedsiębiorców do Złotoryi

Kilkudziesięciu przedsiębiorców i samorządowców z całego powiatu złotoryjskiego wzięło dziś udział w śniadaniu biznesowym zorganizowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź. Była to doskonała okazja, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się, z jakich funduszy można pozyskać środki na rozwój gospodarczy i inwestycje prorozwojowe.

Skąd i jak pozyskiwać fundusze na inwestycje prorozwojowe?

W najbliższy wtorek, 28 lutego, w Hotelu Gold w Złotoryi, odbędzie się spotkanie wszystkich przedsiębiorców i samorządowców z powiatu złotoryjskiego. Głównym tematem śniadania samorządowo – gospodarczego będzie omówienie możliwych form wsparcia rozwoju ze środków europejskich i krajowych. Organizatorem spotkania jest Związek Pracodawców Polska Miedź.

O dobrych praktykach w relacji samorząd – media. Pouczające szkolenie

Ponad 50 osób wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź poświęconym dobrym praktykom i relacjom na linii samorząd – media. Z dzisiejszych warsztatów, każdy wyniósł coś wartościowego dla siebie, poznał, jak funkcjonują sąsiednie samorządy w zakresie promocji i budowania swojego potencjału. 

Bez silnych pracodawców nie ma silnego regionu

Kilkaset wydarzeń wspierających biznes z obszarów gospodarki, prawa, finansów, nowoczesnych technologii, rozwoju kompetencji zespołów itp. zorganizował w minionym roku Związek Pracodawców Polska Miedź. Okazją do podsumowania działań i przedstawienia planów na przyszłość było Spotkanie Noworoczne ZPPM.

Prestiżowe wyróżnienie dla Związku Pracodawców za mentoring

Związek Pracodawców Polska Miedź otrzymał prestiżowe wyróżnienie za autorski program mentoringowy. Udział w tym projekcie jest bezpłatny, a w ciągu sześciu edycji wzięło w nim udział blisko 130 osób z całego regionu zagłębia miedziowego.

Spotkanie noworoczne władz KGHM, samorządowców i Pracodawców

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprosił dzisiaj wszystkich partnerów – tych biznesowych, jak i samorządowych – na wspólne spotkanie noworoczne. Wśród wielu gości byli m.in. prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot, który od dzisiaj jest także nowym przewodniczącym Rady Związku.

Na sygnale

Widzieliście ten samochód? Skradziono go z posesji w Lubinie!

Widzieliście ten samochód? Skradziono go w nocy, z poniedziałku na wtorek z posesji w Lubinie. Sprawę kradzieży bada policja, jednak właściciele samochodu zwrócili się do nas z prośba o publikację – być może ktoś z was widział to auto w tym czasie. Jeśli tak dajcie znać lubińskim policjantom.

Rozmaitości

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.