×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo coraz bliżej

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo. Gościem specjalnym będzie Rezigiusz „Rezi” Wierzgoń, popularny influencer i youtuber z blisko 5 milionami subskrybentów. Wydarzenie obejmuje turniej gier komputerowych, w tym Coutner-Strike 2 oraz prezentację najnowszych technologii i sprzętu.

 

Rusza Liga EWF Esport League, największa na Dolnym Śląsku i jedna z czołowych lig e-sportowych w Polsce. Kulminacją projektu będzie finał, który zorganizowany zostanie w Lubinie razem z towarzyszącymi mu targami poświęconymi grom i nowym technologiom. Już w połowie grudnia czeka nas ekscytujący finał mistrzostw e-sportowych oraz liczne atrakcje dedykowane fanom gier i świata komputerowego.

W pierwszym dniu spodziewać się można finału turnieju EWF CS2, panelu dyskusyjnego i Q&A  z udziałem „Reziego” oraz konkursu Cospaly. Cały dzień dostępna będzie strefa expo i strefa free 2 play.  Następnego dnia odbędzie się event EA Sports, miniturniej UFC5 i FC24, a także rozstrzygnięcie konkursu Cospaly. Ponadto, będzie dostępna strefa expo, strefa free 2 play, konkursy oraz panele z twórcami.

Wspaniałym zakończeniem dwóch intensywnych dni pełnych emocji będzie nie tylko rozstrzygnięcie turniejów i konkursów, ale także możliwość spotkania się z pasjonatami e-sportu i nowych technologii. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników wydarzenie stanie się niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich miłośników gamingu.

Autor: Oliwia Stachów
 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.