×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Flis Odrzański 2024 zawitał do Ścinawy!

Do ścinawskiego portu wpłynęła kilkudziesięciometrowa tratwa, a na niej uczestnicy Flisu Odrzańskiego 2024. Miłe powitanie starych przyjaciół urozmaiciło zabawę zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka, która nie odbyła się w pierwotnym terminie ze względu na kiepską pogodę.

W porcie rozbrzmiałą muzyka, a mieszkańcy z ciekawością oczekiwali flisaków. Na scenie zaprezentowały się Grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna”, która przygotowała pouczającą „Zdrową bajkę o Czerwonym Kapturku”, Zespół „Bez nazwy”, którego młodzi wokaliści zaserwowali dawkę bardzo popularnych piosenek, „Studio Balans” z doskonałą choreografią i rytmiką, a także trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Tymowej, które z tej okazji wyśpiewały szanty oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie to kolejna grupa, która zaprezentowała popularne utwory muzyczne.

Flisacy dopłynęli do portu w Ścinawie około godziny 16. Swoją podróż rozpoczęli w Brzegu Dolnym, a zakończą ją w Gozdowicach. Burmistrz Krystian Kosztyła, m.in. z Kamilą Grabką-Levin – dyrektorem ścinawskiego „Pałcyku” oraz Ewą Moroch-Haschke – miejską radną, powitał wodniaków na nabrzeżu.

– W swoim życiu byłem w kilkuset portach, ale ten w Ścinawie na ich tle jest wyjątkowy. Wiem co mówię, wasz port jest zdecydowanie w grupie tych najpiękniejszych – powiedział retman flisu Mieczyław Łabędzki.

Dziś flisacy wyruszyli w kolejny etap swojej podróży, przez Chobienię do Leszkowic.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.