×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Galeria Formaty zaprasza. Ślady historii: portret wsi

Już w najbliższy piątek zapraszamy do Galerii sztuki formaty w Gaworzycach. Tam odbędzie się wernisaż wystawy „Ślady historii: portret wsi”.

Wernisaż zaplanowano w piątek, 9 września, punktualnie o godzinie 19. Jeśli nie macie planów na ten wieczór zapraszamy serdecznie – do galerii. Wernisaż to doskonała okazja by spotkać się z autorami prac i zobaczyć jak zmieniała się polska wieś na przestrzeni lat. Wystawa zorganizowana jest z okazji przypadającej w tym roku 800-rocznicy powstania wsi Kłobuczyn.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”

 
305272052_408012288085980_171880862707402198_n

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Gminy Gaworzyce pokazali swoje talenty

Były fotografie przyrody, były obrazy są małe i większe arcydzieła mieszkańców Gminy Gaworzyce. Zobaczcie jakie piękne prace wychodzą spod rąk waszych sąsiadów!

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.